ПДД Украины предусматривают некоторые отступления от пунктов правил для оперативных транспортных средств при выполнении ими неотложных служебных заданий (п. 3.1). Этим пунктом зачастую манипулируют патрульные полицейские, так как плохо знают ПДД. Включая проблесковые маячки синего цвета, они нарушают ПДД сознательно, а в случае вопросов граждан прикрываются понятием оперативного задания. Это стало практикой неквалифицированной полиции.
В очередной раз, наблюдая нарушение патрульным полицейским на круговом движении площади Толстого, журналист Дорожного контроля. Одесса заметил, что проблесковые маяки не были включены. Подобное нарушение повлекло бы на обычного водителя составление постановления о привлечении его к административной ответственности. Мы попытались разобраться и в случае нарушения предупредить полицейского.
Подойдя к патрульному автомобилю, стало понятно, что инспектора составляют административные материалы вследствие ДТП. Мы попросили включить проблесковый маячок, на что был дан дерзкий ответ: «Не включу, сядет аккумулятор». После звонка на 102 журналист вызвал на место событий мониторинг полиции. После 15 минут ожидания, дерзкий полицейский соизволил включить проблесковый маячок, но как говорится, нарушение состоялось, предупреждение не повлияло, значит, правонарушитель сознательно осуществлял противоправные действия. КУоАП предусматривает при выявлении и рассмотрении дела об административном правонарушении выясняются обстоятельства правонарушения, есть ли вина, сознательно ли его осуществляют;
КУпАП, Стаття 35. Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення
Обставинами, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаються:
1) продовження протиправної поведінки, незважаючи на вимогу уповноважених на те осіб припинити її;
4) вчинення правопорушення групою осіб;
Кодекс Украины об административных правонарушениях четко определяет ответственность должностных лиц;
Стаття 14. Відповідальність посадових осіб
Посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
НА ФОТО: Харченко Денис Николаевич, рядовой милиции, УОД №002906, нагрудный жетон 0002589
Инспектор отдавал отчет своим действиям. Даже если он по своей наивности и безграмотности не знал, что нарушает, после предупреждения он еще более 15 минут сознательно нарушал, за это также предусмотрена ответственность в КУоАП;
Стаття 10. Вчинення адміністративного правопорушення умисно
Адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
КУоАП объясняет, что такое административное правонарушение, это обязан знать каждый полицейский, но судя из видео сюжета Харченко Денис Николаевич, удостоверение 002906, нагрудный жетон 0002589, рядовой милиции, не только не знал о нарушении, но и специально его осуществлял;
Стаття 9. Поняття адміністративного правопорушення
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Правонарушитель Харченко Д. Н. сбежал с места нарушения, мониторинговая служба так и не приехали. Только лишь рекомендовали обращаться на ул. Королева, 5. Следовательно, можно сделать вывод, полицейское руководство покрывает подчиненных при любых обстоятельствах. Не каждый позволит себе обратиться на Королева, 5, если, к примеру, работа и проживание его проходит на поселке Котовского. Это следует все бросить и ехать через вест город. Кто компенсирует затраты гражданина? Налоги он платит для того, чтобы потом опять же тратить свои средства и время. Упущенный заработок ему также никто не оплатит. Понимая все это, руководство пошло на обман и дали указание не выезжать на нарушения полицейских мониторинговой службе под разным предлогом.
Мы обратились с информационным запросом в патрульную полицию:
ОБРАЗЕЦ:
До управління патрульної поліції у м. Одесі
Білецькому М. М.
Булгару Олексія Борисовича
Журналіста газети «Дорожный контроль. Одесса»
Адреса редакції: 65000, м. Одеса, вул. Гімназична, 30
(підвальне приміщення),
тел. 063-777-22-91
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ
Згідно із Конституцією України, стаття 40. Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Відповідно до Закону України «Про інформацію», Стаття 2. Основні принципи інформаційних відносин
1.Основними принципами інформаційних відносин є: гарантованість права на інформацію;
відкритість, доступність інформації, свобода обміну інформацією;
……….
достовірність і повнота інформації;
Стаття 3. Державна інформаційна політика:
1.Основними напрямами державної інформаційної політики є:
забезпечення доступу кожного до інформації;
Стаття 27. Відповідальність за порушення законодавства про інформацію:
Порушення законодавства України про інформацію тягне за собою дисциплінарну,
цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законами України.
На підставі Закону України «Про звернення громадян», Стаття 1. Звернення громадян
Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Стаття 19. Обов'язки органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, їх керівників та інших посадових осіб щодо розгляду заяв чи скарг
Органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані:
- на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу;
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», Стаття 20. Строк розгляду запитів на інформацію
1. Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
3. Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.
ПДР України, 1.10. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення:
перехрестя - місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні, межею якого є уявні лінії між початком заокруглень країв проїзної частини кожної з доріг. Не вважається перехрестям місце прилягання до дороги виїзду з прилеглої території;
15.9. Зупинка забороняється: ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
4.10. "Круговий рух". Вимагає об'їзду клумби (центрального острівця) в напрямку, показаному стрілками на перехресті з круговим рухом.
На підставі вище наведеного,
ПРОШУ:
- Яка відповідальність передбачена водію транспортного засобу, якщо він здійснив зупинку стоянку в зоні дії дорожнього знаку 4.10 та зупинився на внутрішньому колі кругового руху.
- На підставі ЗУ «Про звернення громадян», ст. 19, ч. 1, абз. 3 запросити мене на засідання відповідного органу, посадової особи, що розглядатиме інформаційний запит;
- Надати нарочно письмову обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк;
14.04.2016 Булгару О. Б.
Получили ответ, в котором Билецкий М. Н. обозначил, что нарушение состоялось, что нет разницы между нарушителем, все привлекаются к ответственности вне зависимости от статуса и положения в обществе, закон для всех один. Самостоятельно подписав, что инспектор Харченко Д. Н. нарушил, и нет ему прощения. Однако посмотрим на его решение.
Также обратились с жалобой на инспекторов, ответа нет.
ОБРАЗЕЦ:
До управління патрульної поліції у м. Одесі
Білецькому М. М.
Булгару Олексія Борисовича
Журналіста газети «Дорожный контроль. Одесса»
Адреса редакції: 65000, м. Одеса, вул. Гімназична, 30
(підвальне приміщення),
тел. 063-777-22-91
СКАРГА
12 квітня 2016 року я став свідком як на площі Толстого стояв під дією дорожнього знаку 4.10 без проблискового маячка патрульний автомобіль поліції державний номер 1779, БЛАГО 0416.
Згідно ПДР України, 1.10. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення:
перехрестя - місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні, межею якого є уявні лінії між початком заокруглень країв проїзної частини кожної з доріг. Не вважається перехрестям місце прилягання до дороги виїзду з прилеглої території;
15.9. Зупинка забороняється: ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
4.10. "Круговий рух". Вимагає об'їзду клумби (центрального острівця) в напрямку, показаному стрілками на перехресті з круговим рухом.
3.1. Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10-18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. За відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.
Я підійшов до водія патрульного автомобілю, побачив, що він складає матеріали ДТП. Не намагаючись помішати, я запропонував увімкнути проблискові маячки та далі складати матеріали. На що відчув грубу відповідь, що в автомобіля сіл акумулятор та він не увімкне маячки. Службове посвідчення 002906, рядовий міліції, Харченко Денис Миколайович, нагрудний знак 0002589. Після чого я зателефонував за телефоном 102 для виклику патрулю поліції. Оператору заявив, що буду писати заяву про порушення ПДР та запросив викликати на місце поліцію. Через деякий час патрульний автомобіль уїхав та патрулю поліції так і не було. Більш ніж дві години я чекав на поліцію на площі Толстого, поліція не прибула. Десь о 21:35 мені зателефонував інспектор моніторингової служби Мавров Дмитро Володимирович та заявив, що ніхто не приїде так як усі зайняті і сказав, що є лише одне рішення, це їхати на вул. Корольова, 5. Тобто, роблю висновок, що до поліції звертатись не є доцільним у момент правопорушення. На місці подій, де можуть бути предмети правопорушення ніхто не приїде. Лише потрібно їхати до управління. Того дня ніхто не приїхав, правопорушення не зафіксовано.
Стаття 19. Обов'язки органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, їх керівників та інших посадових осіб щодо розгляду заяв чи скарг
Органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані:
на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу;
На підставі вище наведеного, Конституції України, ЗУ «Про звернення громадян»,
ПРОШУ:
- Притягнути до адміністративної та дисциплінарної відповідальності на підставі порушення ПДР працівників патрульної поліції Харченко Дениса Миколайовича та його напарника;
- Притягнути до адміністративної та дисциплінарної відповідальності Маврова Дмитра Володимировича за відмову у реагуванні на звернення громадянина у порушення ЗУ «Про національну поліцію»;
- На підставі ЗУ «Про звернення громадян», ст. 19, ч. 1, абз. 3 запросити мене на засідання відповідного органу, посадової особи, що розглядатиме інформаційний запит;
- Надати нарочно письмову обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк;
14.04.2016 Булгару О. Б.
Далее мы будем следить за развитием событий, и освещать рассмотрение жалобы и привлечение инспекторов полиции. Мы будем обращаться в судебные инстанции и органы прокуратуры, как на инспекторов, так и на руководство, в случае если их не привлекут к ответственности.
Будьте взаимно вежливыми с сотрудниками полиции, помните – они работают для нас.
Добавить комментарий