СОВЕТЫ

ВОДИТЕЛЮ В ПОМОЩЬ. САМОУЧИТЕЛЬ ОБЖАЛОВАНИЯ ПОСТАНОВЛЕНИЙ. Урок ІІІ

среда, 14 декабря, 2016 - 11

Урок ІІІ.

Как обжаловать постановление по статье 126, ч. 1 КУоАП.

Образец иска:

                                        ДО ПРИМОРСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ

                                        міста ОДЕСИ

                        Позивач:  Булгару Олексій Борисович

                                        65000, м. Одеса, вул.

                                        Тел.

                    Відповідач:  працівник управління патрульної поліції у м. Одесі

                                        Сафронюк Павло Віталійович

                                        Адреса роботи: 65114 м. Одеса, вул. Корольова, 5

                                        Адреса мешкання: м. Одеса, вул. Комарова, 10/ 3, кв. 26

                                        Інші відомості невідомі

          

                                         АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ

                                      про скасування постанови в справі

               про адміністративне правопорушення  серії ПС2 №116403 від 26.08.2016 року

 

26 серпня 2016р.,  приблизно о 14 годині 00 хвилин   позивач керуючи автомобілем  Вольво В 40  ______________, був зупинений працівником поліції,  який попросив  надати реєстраційний документ на транспортний засіб.                 

26.08.2016 о 14:00 відносно мене було винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення серії ПС2 №116403 інспектором патрульної поліції 2 роти 2 батальйону управління патрульної поліції м. Одеси департаменту патрульної поліції лейтенантом поліції Сафронюком Павлом Віталійовичем. В постанові вказано, 26 серпня 2016 року о 13:50 в м. Одеса, пр.-т Олександрівський, 9 здійснив проїзд перехрестя на заборонений (червоний) сигнал світлофора, не пред’явив св.-во про реєстрацію та поліс обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів, чим скоїв адміністративне правопорушення передбачене частиною 1 статті 126 КУпАП.

З постановою категорично не погоджуюсь, правил дорожнього руху не порушував.

Суть справи:

26 серпня 2016 року я рухався по Олександровському проспекту від вул. Єврейська у напрямку до вул. Буніна. Перетнувши перехрестя з вул. Жуковського позаду почув у гучномовець зупинення мого транспортного засобу. Виконуючи вимогу поліцейського я зупинився біля лівого краю проїзної частини. До мене підійшов інспектор патрульної поліції, який назвався Сафронюк Павло Віталійович, згідно з службовим посвідченням №004605, рядовий міліції, який назвав мені причину зупинки «проїзд на заборонений, червоний сигнал світлофору». На що я йому повідомив, що у напрямку мого руху по проспекту Олександровському, на перехресті вул. Жуковського немає геть світлофору. Він заявив, що це моя думка та запросив надати водійське посвідчення та реєстраційні документи. Після неодноразового прохання надати мені можливість довести до патрульного поліцейського мою невинуватість у скоєнні правопорушення, тобто прослідкувати на перехрестя та побачити відсутність світлофору та надання додаткових доказів, що передбачено ст. ст. 258, 268 КУпАП, інспектор Сафронюк П. В. відмовив мені у моїх клопотаннях, відмовив у ознайомленні з матеріалами справи, не роз’яснив мені моїх прав передбачених статтями 63 Конституції України та 268 КУпАП та почав складати постанову. Нехтуючи моїми конституційними правами патрульний поліцейський перевищував владу та неодноразово надав мені зрозуміти, що він буде це робити навмисно, а я можу оскаржити його дії у суді та вище стоячому керівництву. Тобто, користуючись своїм повноваженням, інспектор Сафронюк П. В. незаконно зупинив мій транспортний засіб та навмисно, безпідставно, необґрунтовано виніс постанову. Але це не останнє порушення Саронюка П. В. Він, не чекаючи на мене для за читання постанови та роз’яснення прав на оскарження та обов’язків оплати постанови про адміністративне правопорушення, згідно КУпАП, без надання під підпис покинув місце зупинки, не оголосивши постанову про адміністративне правопорушення. Він втік на службовому автомобілі навіть коли я наздогнав його та попросив надати мені постанову під підпис для оскарження, він мені відмовив.

Усі вище описані події фіксувались на відео камеру. Відео доказ надам при розгляді адміністративного позову.

ЩОДО ПОРУШЕННЯ МОЇХ ПРАВ:

Конституція України, стаття 19, Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.

При оформленні поліцейськими патрульної поліції матеріалів про адміністративні правопорушення  у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі вони користуються окрім норм КУпАП, також  «ІНСТРУКЦІЯ з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі 07.11.2015  № 1395» (надалі «Інструкція»). Частиною 1-10 розділу третього та четвертого «Інструкції» встановлений порядок розгляду інспектором адміністративної справи (у тому числі і на місці виявлення правопорушення):

III. Розгляд справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

1. Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, за місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за місцем реєстрації транспортного засобу та на місці вчинення адміністративного правопорушення.

4. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, користується правами, визначеними у статті 268 КУпАП.

5. Поліцейський під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:

1) чи належить до її компетенції розгляд цієї справи;

2) чи правильно складено протокол (якщо складання протоколу передбачено КУпАП) та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;

3) чи повідомлено належним чином осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду (якщо справа не розглядається на місці);

4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали, які потрібні для вирішення справи;

5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

9. Розгляд справи розпочинається з представлення поліцейського, який розглядає цю справу. Поліцейський, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов’язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення (якщо складення протоколу передбачається КУпАП), заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання. Під час розгляду справи потерпілого може бути опитано як свідка.

10. Поліцейський оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

13. Поліцейський, розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, залежно від установлених обставин зазначає у рішенні про наявність або відсутність вини конкретної особи у його вчиненні та за результатами розгляду справи по суті на підставі статті 247 КУпАП приймає рішення щодо закриття справи про адміністративне правопорушення у зв’язку із закінченням строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

IV. Постанова по справі про адміністративне правопорушення

1. Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, поліцейський виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення.

        5. Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи (стаття 285 КУпАП). Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається поштою рекомендованим листом особі, стосовно якої її винесено.

Інспектору патрульної поліції Сафронюку П. В. було пред’явлено водійське посвідчення, реєстраційний документ на авто та страховий поліс обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів, але не дивлячись, що реєстраційний документ був наданий працівнику поліції, 26 серпня 2016 р. у відношенні позивача була винесена постанова у  справі про адміністративне правопорушення  серії ПС2 №116403 та на  позивача було накладено адміністративний штраф у розмірі 425 грн.

Згідно ст. 289 КУпАП, скаргу  на  постанову  по    справі    про    адміністративне правопорушення  може  бути  подано  протягом  десяти  днів  з  дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення  у  сфері  забезпечення  безпеки дорожнього руху, у тому  числі  зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів  з  дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку  з  поважних  причин  цей  строк за заявою особи, щодо якої винесено   постанову,   може  бути  поновлено  органом  (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Постанова була отримана 29 серпня 2016 року в управлінні патрульної поліції у м. Одеса.

З зазначеною постановою позивач не згоден та вважає що вона підлягає скасуванню з наступних підстав:

Згідно п.п. «б» п.2.1. ПДР України, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі реєстраційний документ на транспортний засіб.

Згідно ст.126 КУпАП, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"),

 -тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

            Згідно ч.1 ст. 258 КУпАП протокол не складається в разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції та адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Під час складання постанови про адміністративне правопорушення, Позивач вважає, що були порушені його права: не з’ясовано чи є у діях позивача склад адміністративного правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, не роз’яснені права і обов'язки особи, що притягалась до адміністративної відповідальності, а також не з’ясовані інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідачем не враховано, що в діях Позивача був відсутній склад адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАСУ, відповідач, який заперечує проти адміністративного позову і на якого покладається тягар доказування правомірності свого рішення повинен  довести суду правомірність своїх дій та винесеного ним рішення.

Таким чином, в діях позивача  не має вини ні в формі умислу, ні в формі необережності, та вони не утворюють складу адміністративного правопорушення. Дії позивача не порушували прав інших осіб, не перешкоджали руху інших транспортних засобів, не створювали аварійної обстановки та не призвели до заподіяння шкоди.

КАС України, Стаття 69. Поняття доказів

1. Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

З метою забезпечення дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності індивідуалізації її відповідальності та реалізації вимог статті 245 КУпАП уповноважений орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати:чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна ця особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При накладені стягнення необхідно враховувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність (частина друга статті 33 КУпАП).

КУпАП, Стаття 245. Завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення

Завданнями провадження  в   справах    про    адміністративні правопорушення  є:  своєчасне,  всебічне,  повне   і    об'єктивне з'ясування  обставин  кожної  справи,  вирішення  її   в    точній відповідності   з   законом,   забезпечення   виконання  винесеної постанови,  а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних   правопорушень,   запобігання   правопорушенням, виховання   громадян   у   дусі   додержання   законів,  зміцнення законності.

Стаття 268. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності

Особа,  яка притягається до адміністративної відповідальності має  право:  знайомитися  з  матеріалами справи, давати пояснення, подавати   докази,   заявляти   клопотання;  при  розгляді  справи користуватися  юридичною  допомогою  адвоката,  іншого  фахівця  у галузі  права,  який  за  законом  має  право  на надання правової допомоги  особисто  чи  за  дорученням  юридичної особи, виступати рідною  мовою  і  користуватися  послугами  перекладача,  якщо  не володіє  мовою,  якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.  Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності    особи,   яка   притягається   до   адміністративної відповідальності.  Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто   лише  у  випадках,  коли  є  дані  про  своєчасне  її сповіщення  про  місце  і  час  розгляду  справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

У наведених положеннях КУпАП визначено систему правових механізмів щодо забезпечення дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на стадії розгляду уповноваженим органом (посадовою особою) справи про адміністративне правопорушення, зокрема, з метою запобігти безпідставному притягненню такої особи до відповідальності. Водночас вказані положення є законодавчими гарантіями об’єктивного і справедливого розгляду справи про адміністративне правопорушення.

У даному випадку було порушене вищезазначений порядок розгляду справи до винесення постанови: не роз’яснені права, не надана можливість – скористатись наявними правами особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, ознайомитись з існуючими по справі доказами та не були розглянуті заяви та пояснення самого Булгару О. Б. (доказів не надано). Після винесення постанови, вона не була оголошена. В постанові Булгару О. Б. зазначив, що права не роз’яснювали, зі статтями не ознайомили. Немає доказів технічних засобів про проголошення постанови та вручення її під розпис чи після. Розписка про роз’яснення прав також повинна була бути відібрана з початку розгляду справи, а не після винесення постанови. У разі відмови у наданні такої розписки інспектор повинен був зазначити про роз’яснення прав та відмови до винесення постанови. Також, інспектором повинно було б під відеозапис роз’яснивши права та повідомивши про те, яка справа розглядається з’ясувати чи є клопотання та розглянути їх, оголосити про існуючи докази – свідків, потерпілих, відеозапис – якщо такі докази є, заслухати пояснення і лише після цього повідомляти про закінчення розгляду справи та виносити постанову, про що повідомити особу, яка притягується до адміністративної відповідальності. Усе вищенаведене у сукупності підтверджує порушення моїх прав при розгляді інспектором патрульної поліції Сафронюк П. В. адміністративної справи та є безумовною підставою для скасування постанови про адміністративне правопорушення серії ПС2 №116403 від 26.08.2016 року.

            Згідно зі ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Статтею 280 КУпАП України встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.    

Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду від 23.12.2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283284 КУпАП. В ній зокрема необхідно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.

Також позивачу не були роз’яснені його права, він був позбавлений скористуватися юридичною допомогою, оскільки постанова була винесена у швидкій формі на місті скоєння адміністративного правопорушення та інспектор заявив, що чекати на представника не буде.

Стаття 285. Оголошення постанови по справі про адміністративне правопорушення і вручення копії постанови

Постанова оголошується  негайно  після  закінчення   розгляду справи.   Копія  постанови  протягом  трьох  днів  вручається  або висилається особі, щодо якої її винесено.

Таким чином, саме інспектор патрульної служби, який розглядає адміністративну справу та виносить постанову повинен проводити всю певну процедуру розгляду адміністративної справи, зазначеної у главі 22

Закон України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних

транспортних засобів», стаття 21 ….

21.2. Контроль    за    наявністю   договорів   обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників  наземних транспортних засобів здійснюється:

Відповідними  підрозділами Національної поліції при складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху ( 1306-2001-п ) та оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод; { Абзац другий пункту  21.2  статті  21  із змінами, внесеними згідно із Законами N  3565-VI  від 05.07.2011, N 766-VIII від 10.11.2015 }

21.3. При використанні транспортного засобу в дорожньому русі особа,  яка  керує ним,  зобов'язана мати при собі страховий поліс (сертифікат).  Страховий  поліс  пред'являється  посадовим  особам органів, визначених у пункті 21.2 цієї статті, на їх вимогу.

Закон України «Про дорожній рух», Стаття 16. Основні права та обов'язки водія транспортного засобу ……

Водій зобов'язаний:

мати при собі та на вимогу поліцейського пред'являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, - страховий поліс (сертифікат) про укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів;

Законодавець виділив це поняття недарма. 

Закон України «Про національну поліцію», Стаття 32. Перевірка документів особи

1. Поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у таких випадках:

2) якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;

6) якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення.

Але згідно рішенню Конституційного суду від 26 травня 2015 р., положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке передбачає, що "справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення", в аспекті порушеного у конституційному поданні питання необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення "за місцем його вчинення" визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Також згідно Постанові  Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір»,  за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, якою особу притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, судовий збір не сплачується у порядку та розмірах, установлених Законом про судовий збір.

Обґрунтованість мого позову буде доведена за допомогою власних пояснень, пояснень Відповідача і пояснень свідка, про допит якого я заявлю клопотання до початку розгляду справи.

Окрім того, суд повинен врахувати необґрунтованість взагалі моєї зупинки, перевірки документів і порушення моїх прав, більш детально про яки мною буде пояснено в судовому засіданні.

На підставі зазначеного та керуючись КУпАП, КАС України –

ПРОШУ:

Скасувати постанову про адміністративне правопорушення від 26.08.2016 року серії ПС2 №116403

інспектора патрульної поліції м. Одеси  2 роти 2 батальйону лейтенанта поліції Сафронюка Павла

Віталійовича про притягнення Булгару О. Б. до адміністративної відповідальності за статтею 126,

ч. 1 КУпАП в зв’язку з відсутністю складу правопорушення.

Додатки:

Копія оскарженої постанови

копія адміністративного позову для відповідача      

«_____» вересня 2016р.                                                                 _______________ Булгару О. Б.

 

В данном процессе было подано письменные пояснения, видео доказательства, фотографиии.

Будьте взаимно вежливыми с работниками полиции, помните – они работают для нас.

 

 

ВОДИТЕЛЮ В ПОМОЩЬ. САМОУЧИТЕЛЬ ОБЖАЛОВАНИЯ ПОСТАНОВЛЕНИЙ. Урок ІІ

вторник, 13 декабря, 2016 - 09

Урок ІІ

Как обжаловать постановление по статье 122, ч. 2 КУоАП.

 

                                                           До Приморського районного суд м. Одеси

                                                           65029, м. Одеса, вул. Балківська, 33

 

                                           Позивач:    Особа, яку притягнуто до

                                                             адміністративної відповідальності:

                                                            ФИО ____________________________

                                                             адреса для листування:

                                                             65000, м. Одеса,                            

                                                             Буд.       , кВ.

                                                             Тел.

 

                                      Відповідач:     ІПП 3 роти, 3 батальйону,

                                                           лейтенанта поліції Пасічнюк Олексій Вікторович

                                                           адреса роботи: 65000, м. Одеса, вул. Корольова, 5

                             інші відомості невідомі                                                                                              

 

                                                          ПОЗОВНА ЗАЯВА

про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення  Серії АР № 117513 від 05 вересня 2016 року ІПП 3 роти, 3 батальйону, лейтенанта поліції Пасічнюк Олексія Вікторовича

 

КУпАП, Стаття 287. Право оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення 

Постанова   районного,   районного   у   місті,  міського  чи міськрайонного   суду  (судді)  про  накладення  адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному цим Кодексом.

Ця скарга підлягає розгляду в судах на підставі ст.288 ч. 3 КУпАП, яка прямо передбачає право особи оскаржити у вищестоящий орган або районного суду постанову органів державної влади та посадових осіб, а також звільняє від сплати державного мита.

                                                             СУТЬ СПРАВИ:

05.09.2016 десь о 18:00 я керувала автомобілем Фиат 500Л державний номер _________по проспекту Шевченко, від площі 10 Квітня у напрямку до проспекту Гагаріна. На перехресті проспекту Шевченка з вул. Армійська, перетнувши стоп-лінію горизонтальної дорожньої розмітки 1.12 на дозволений зелений сигнал світлофору для повороту ліворуч я зупинилась для надання переваги у русі зустрічному потоку транспортних засобів. Знаходячись на перехресті я увімкнула світловий сигнал лівого повороту та чекала на можливість здійснити лівий поворот не заважаючи іншим учасникам дорожнього руху. Зустрічний транспорт не зупинявся до моменту увімкнення забороняючого рух жовтого сигналу світлофору. Після того як зустрічний транспорт зупинився, щоб не створювати перешкоду на перехресті, я здійснила лівий поворот, тим самим завершила маневр. Згідно ПДР України, я, знаходячись на перехресті, повинна була завершити проїзд перехрестя у наміченому напрямку не зважаючи на сигнал світлофору на виїзді (ПДРУ п. 16.8). Після повороту ліворуч, десь через 10 метрів я почула у гучномовець вимогу зупинитись водія транспортного засобу, який належить мені та мною керуючим. Я зупинилась з дотриманням ПДР України у правого краю проїзної частини. До мене підійшов працівник поліції на звинуватив мене у порушенні ПДР п. 8.7.3 (е). Він повідомив мені, що я здійснила поворот ліворуч на заборонений червоний сигнал світлофору на перехресті проспекту Шевченка у напрямку вул. Армійська. Я категорично не була згодна з пред’явленням обвинувачення у правопорушенні. Інспектор заявив, що якщо я не згодна, то можу оскаржити його дії у суді та заявив, що буде виносити постанову про адміністративне правопорушення. Запросив в мене водійське посвідчення. Я передала інспектору своє посвідчення водія, реєстраційний документ на автомобіль. Інспектор пішов до свого патрульного автомобілю. Через хвилину він приніс мені чистого листа для пояснень та знов пішов до патрульного автомобілю. Більш ніж 20 хвилин ніхто до мене не підходив і не роз’яснював мені прав передбачених ст. 63 Конституцією України та ст. 268 КУпАП. Після довгого очікування у своєму автомобілі, я склала пояснення і самостійно підійшла до патрульного автомобілю де інспектор вручив мені постанову про адміністративне правопорушення. Він запропонував підписати постанову в місці де до постанови додається пояснення та нижче за копію постанови. Після цього інспектори поліції сіли до патрульного автомобілю та поїхали.  

З постановою не згодна тому що, коли я під’їхала  до перехрестя, світлофор вказував зелений, дозволений для руху, сигнал. Я зупинилась на перехресті для надання переваги у русі зустрічному транспорту. Це передбачено ПДР України та після першої можливості, без скоєння аварійної обставини, здійснила поворот ліворуч, тобто, завершила маневр.  

ПІДСТАВИ ДЛЯ СКАСУВАННЯ ПОСТАНОВИ:

  1. Порушення мого права на справедливий суд.

Це право мені гарантовано ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ст. 55 Конституції України, ст. 268 КУпАП.

Я мала право бути присутнім при розгляді адміністративного правопорушення, в судовому засіданні, заявляти клопотання та відводи, надавати пояснення, викликати свідків.

Всієї цієї судової процедури виконано не було, а мої права були грубо проігноровані.

Ці факти підтверджуються матеріалами справи, а також підтверджуються моїми поясненнями (які я планую також надати у якості свідка, з підпискою про кримінальну відповідальність).

Відповідно до ПДР України, п. 8.10. У разі подання світлофором (крім реверсивного) або регулювальником сигналу, що забороняє рух, водії повинні зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінія), дорожнім знаком 5.62 "Місце зупинки", якщо їх немає - не ближче 10 м до найближчої рейки перед залізничним переїздом, перед світлофором, пішохідним переходом, а якщо і вони відсутні та в усіх інших випадках - перед перехрещуваною проїзною частиною, не створюючи перешкод для руху пішоходів.

8.11. Водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу або підняття регулювальником руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб у місці, передбаченому пунктом 8.10 цих Правил, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху.

        16.8. Водій, який виїхав на перехрещення проїзних частин згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, повинен виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді. Проте, якщо на перехрестях перед світлофорами на шляху руху водія є дорожня розмітка 1.12 (стоп-лінія) або дорожній знак 5.62, він повинен керуватися сигналами кожного світлофора.

При виїзді з перехрестя ані стоп-лінії 1.12, ані дорожнього знаку 5.62 не було.

Відповідачем не враховано, що в діях Позивача був відсутній склад адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАСУ, відповідач, який заперечує проти адміністративного позову і на якого покладається тягар доказування правомірності свого рішення повинен  довести суду правомірність своїх дій та винесеного ним рішення.

Таким чином, в діях позивача  не має вини ні в формі умислу, ні в формі необережності, та вони не утворюють складу адміністративного правопорушення. Дії позивача не порушували прав інших осіб, не перешкоджали руху інших транспортних засобів, не створювали аварійної обстановки та не призвели до заподіяння шкоди.

            Згідно зі ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Статтею 280 КУпАП України встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.    

Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду від 23.12.2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283, 284 КУпАП. В ній зокрема необхідно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.

Також позивачу не були роз’яснені його права, він був позбавлений скористуватися юридичною допомогою, оскільки постанова була винесена на місті скоєння адміністративного правопорушення.

КУпАП, ст. 283, Зміст постанови по справі про адміністративне правопорушення 
Постанова  по  справі  про  адміністративне  правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, 
крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна містити відомості про:
дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення;
транспортний   засіб,  який  зафіксовано  в  момент  вчинення правопорушення (марка, модель,
номерний знак);
технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис;
розмір штрафу та порядок його сплати;
правові  наслідки  невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження; 
Постанова  по  справі  повинна містити вирішення питання  про  вилучені  речі  і  документи,  а
також вказівку про порядок і строк її оскарження. 

При оформленні поліцейськими патрульної поліції матеріалів про адміністративні правопорушення  у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі вони користуються окрім норм КУпАП, також  «ІНСТРУКЦІЯ з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі 07.11.2015  № 1395» (надалі «Інструкція»). Частиною 1-10 розділу третього та четвертого «Інструкції» встановлений порядок розгляду інспектором адміністративної справи (у тому числі і на місці виявлення правопорушення):

III. Розгляд справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

1. Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, за місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за місцем реєстрації транспортного засобу та на місці вчинення адміністративного правопорушення.

4. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, користується правами, визначеними у статті 268 КУпАП.

5. Поліцейський під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:

1) чи належить до її компетенції розгляд цієї справи;

2) чи правильно складено протокол (якщо складання протоколу передбачено КУпАП) та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;

3) чи повідомлено належним чином осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду (якщо справа не розглядається на місці);

4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали, які потрібні для вирішення справи;

5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

8. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. За відсутності цієї особи справа розглядається лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (стаття 268КУпАП).

9. Розгляд справи розпочинається з представлення поліцейського, який розглядає цю справу. Поліцейський, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов’язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення (якщо складення протоколу передбачається КУпАП), заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання. Під час розгляду справи потерпілого може бути опитано як свідка.

10. Поліцейський оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

13. Поліцейський, розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, залежно від установлених обставин зазначає у рішенні про наявність або відсутність вини конкретної особи у його вчиненні та за результатами розгляду справи по суті на підставі статті 247 КУпАП приймає рішення щодо закриття справи про адміністративне правопорушення у зв’язку із закінченням строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

IV. Постанова по справі про адміністративне правопорушення

1. Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, поліцейський виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення.

        5. Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи (стаття 285 КУпАП). Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається поштою рекомендованим листом особі, стосовно якої її винесено.

З метою забезпечення дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності індивідуалізації її відповідальності та реалізації вимог статті 245 КУпАП уповноважений орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати:чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна ця особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При накладені стягнення необхідно враховувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність (частина друга статті 33 КУпАП).

КУпАП, Стаття 245. Завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення 
Завданнями провадження  в   справах    про    адміністративні правопорушення  є:  своєчасне,  всебічне,  
повне   і    об'єктивне з'ясування  обставин  кожної  справи,  вирішення  її   в    точній відповідності   з   
законом,   забезпечення   виконання  винесеної постанови,  а також виявлення причин та умов, що сприяють 
вчиненню адміністративних   правопорушень,   запобігання   правопорушенням, виховання   громадян   у   дусі   
додержання   законів,  зміцнення законності.
Стаття 268. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності 
Особа,  яка притягається до адміністративної відповідальності має  право:  знайомитися  з  матеріалами справи, 
давати пояснення, подавати   докази,   заявляти   клопотання;  при  розгляді  справи користуватися  юридичною  
допомогою  адвоката,  іншого  фахівця  у галузі  права,  який  за  законом  має  право  на надання правової 
допомоги  особисто  чи  за  дорученням  юридичної особи, виступати рідною  мовою  і  користуватися  послугами 
 перекладача,  якщо  не володіє  мовою,  якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.  Справа про 
адміністративне правопорушення розглядається в присутності    особи,   яка   притягається   до   адміністративної 
відповідальності.  Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто   лише  у  випадках,  коли  є  дані  про  
своєчасне  її сповіщення  про  місце  і  час  розгляду  справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення 
розгляду справи. 
У наведених положеннях КУпАП визначено систему правових механізмів щодо забезпечення дотримання прав 
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на стадії розгляду уповноваженим органом 
(посадовою особою) справи про адміністративне правопорушення, зокрема, з метою запобігти безпідставному 
притягненню такої особи до відповідальності. Водночас вказані положення є законодавчими гарантіями 
об’єктивного і справедливого розгляду справи про адміністративне правопорушення.

У даному випадку було порушене вищезазначений порядок розгляду справи до винесення постанови: не роз’яснені права, не надана можливість – скористатись наявними правами особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, ознайомитись з існуючими по справі доказами та не були розглянуті заяви та пояснення самого позивача (доказів не надано). Після винесення постанови, вона не була оголошена. В постанові позивач зазначив, що пояснення на окремому аркуші. Немає доказів технічних засобів про проголошення постанови та вручення її під розпис чи після. Розписка про роз’яснення прав також повинна була бути відібрана з початку розгляду справи, ні де не вказано, що правопорушник ознайомлений з правами та обов’язками. У разі відмови у наданні такої розписки інспектор повинен був зазначити про роз’яснення прав та відмови до винесення постанови. Також, інспектором повинно було б під відеозапис роз’яснивши права та повідомивши про те, яка справа розглядається з’ясувати чи є клопотання та розглянути їх, оголосити про існуючи докази – свідків, потерпілих, відеозапис – якщо такі докази є, заслухати пояснення і лише після цього повідомляти про закінчення розгляду справи та виносити постанову, про що повідомити особу, яка притягується до адміністративної відповідальності. Усе вищенаведене у сукупності підтверджує порушення моїх прав при розгляді інспектором патрульної поліції Пасічнюк О. В. адміністративної справи та є безумовною підставою для скасування постанови про адміністративне правопорушення серії АР №117513 від 05.09.2016 року.

  1. Інспектор не з'ясував обставини скоєного мною правопорушення

КУпАП, Стаття 122. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху

Порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз’їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху транспортного засобу засобами зв’язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди, -

Якщо б інспектор заслухав мої пояснення, то зрозумів би, що складу правопорушення в моїх діях не було.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26 травня 2015 року № 5-рп/2015

«у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення» Справа № 1-11/2015 Суд вирішив: 1. Положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке передбачає, що "справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення", в аспекті порушеного у конституційному поданні питання необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення "за місцем його вчинення" визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.

У Рішенні чітко зазначено: «2.3. У частинах першій, другій статті 258 Кодексу визначено випадки, коли протокол про вчинення адміністративного правопорушення не складається, а адміністративне стягнення накладається і стягується на місці вчинення правопорушення, якщо особа не оспорює допущеного нею порушення і адміністративного стягнення, що на неї накладається, а розмір штрафу не перевищує передбаченого у Кодексі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Перелік адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладаються на місці їх вчинення, є вичерпним і може бути змінений лише законом».

Відповідно до ст.106 КАС України - у позовній заяві зазначаються у разі необхідності - клопотання про 
звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ст.288 КУпАП постанову посадової особи про накладення адміністративного стягнення, 
може бути оскаржено у вищестоящий орган або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний 
суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, 
встановленими цим Кодексом. Особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне 
правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
23 січня 2015 року Пленумом Верховного суду України було постанову №2 в якій було прийнято таке 
рішення «Довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними 
судами положень Закону України «Про судовий збір» довести до відома суддів апеляційних, окружних 
адміністративних судів та місцевих загальних судів.»
http://www.vasu.gov.ua/plenum/post_plen ... 23-01-2015
«Питання справляння судового збору, крім Закону про судовий збір, регулюється іншим законодавством. 
Зокрема, відповідно до частини четвертої статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення 
(далі – КУпАП) особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, 
звільняється від сплати державного мита… Припис частини четвертої статті 288 КУпАП не вступає в 
колізію з положеннями статті 5 Закону № 3674-VI, якою визначено пільги щодо сплати судового збору, 
оскільки коло вимог і осіб, які мають такі пільги за цим Законом, не є вичерпним. Крім того, у цьому 
випадку необхідно виходити з того, що норми частини четвертої статті 288 КУпАП є спеціальними нормами 
порівняно з нормами Закону про судовий збір. Отже, за подання до суду адміністративного позову про 
скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, якою особу притягнуто до 
адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, судовий збір не 
сплачується у порядку та розмірах, установлених Законом про судовий збір», - зазначено в довідці.

На підставі вищенаведеного, керуючись та у відповідності до ст. 268, 287-289, 294 КУпАП, -

                                                                    ПРОШУ:

  1. Скасувати постанову в  справі про адміністративне правопорушення Серії АР №117513 від 05.09.2016 р. ІПП 3-ї роти, 3-го батальйону у м. Одесі, лейтенанта поліції Пасічнюк Олексія Вікторовича про притягнення до адміністративної відповідальності ____________ Ольги Василівни за статтею 122, ч. 2 у зв’язку з відсутністю складу правопорушення.

Додатки:

Копія оскаржуваної постанови (усім сторонам справи);

Позовна заява (усім сторонам справи).

13.09. 2016                                                                                                         ФИО_________

 

В данном процессе в декабре 2016 года вынесено постановление, в котором суд удовлетворил иск в полном объеме.

Будьте взаимно вежливыми с работником полиции, помните – они работают для нас.


 

 

 

ВОДИТЕЛЮ В ПОМОЩЬ. САМОУЧИТЕЛЬ ОБЖАЛОВАНИЯ ПОСТАНОВЛЕНИЙ. Урок І

четверг, 17 ноября, 2016 - 22

Урок І.

Как обжаловать постановление по статье 122, ч. 1 КУоАП.

По данному иску также есть письменные пояснения. Судебный процесс длился до августа 2016 года. И только в апелляции постановление было отменено.

Образец иска:

                                                                     До Київського районного суду м.Одеса

                                                                     вул. Варненська 3Б, м. Одеса, 65080

 

                                               Позивач:       _______________________________

                                  Місце проживання:     м. Одеса, вул.____________________

                                        Засіб зв’язку:        _______________________________

 

                                            Відповідач:     Інспектор патрульної поліції

                                                                        Лейтенант поліціі 1роти 4 батальйону

                                                                        УПП в м Одеса

                                                                        __________________________________

                                                                        65014, м.Одеса, вул.Ак.Корольова ,5

                                                                        Засіб зв”язку - 102

 

 

 

                                             Адміністративний позов

              про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення

 

Постановою в справі про адміністративне правопорушення від 30 грудня 2015 р. інспектором патрульної поліції м. Одеси 101 роти 4-го батальйону лейтенантом поліції Сухінець Ганною Петрівною мене незаконно притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 (двісті пятдесят п’ять) грн.

Я, _____________________________________________, рухався по вулиці Вільямса у м. Одесі зі сторони Корольова, у напрямку Люстдорфської дороги, мені потрібно було повернути ліворуч в дворовий проїзд побачивши здалеку роздільну полосу на повороті, де була переривчаста смуга, я  повернув та поїхав с своєму напрямі в двір по вул. Ак.Вільямса 62а. Коли побачив метрів через 100 машину поліції з ввімкненими синіми та червоними проблисковими маячками, я вирішив пропусти працівників поліції, так як вирішив, що вони кудись поспішають. Однак, машина поліції зупинилася та представники поліції підійшли до мене. Вони попросили пред’явити документи, на що я дуже здивувався, попросив пояснити в чому суть мого порушення Правил дорожнього руху. Представники поліції відповіли, що я перетнув подвійну суцільну лінію. Впевнений в тому, що я не перетинав подвійної суцільної лінії при повороті на переривчатій смузі в дворовий проїзд, я попросив у представників поліції моє порушення Правил дорожнього руху на фотофіксуючому приладі. Проте інспектори поліції  відмовилися пред’являти будь-які докази мого порушення та настоювали на складанні протоколу, зазначаючи, що вони мені нічого не зобов’язані пояснювати та пред’являти. Я пояснив, що я не перетинав подвійну суцільну смугу та не розумію в чому суть мого затримання і про яке порушення взагалі йдеться. З метою доказати свою правоту та наявність у мене необхідних документів на право керування транспортним засобом,  я пред’явив  документи для того, щоб працівники поліції упевнилися, що вони у мене є при собі і я готовий їх пред’явити для складання протоколу, але тільки після того як буду показано та роз’яснено мої порушення Правил дорожнього руху.

Працівники поліції не попросивши мене вийти з моєї машини ВАЗ 2109 номерний знак          ,  відразу  почали мене просто витягувати з неї, при цьому заламали руки та почали грубо штовхати та бити, я просто стояв і не пручався. Після всього цього вони потягли мене до своєї машини, кинули на дорогу і одягли наручники. Моя машина в цей час залишилися незамкнена і з відкритою дверцьою. Мене відвезли в  Таіровський відділ поліції склали на мене протокол за статтею 185 і 122 КУпАП,

 Вважаю, що  постанова в справі про адміністративне правопорушення від  30 грудня 2015 р. серії ПС2 №868216 винесена незаконно, упереджено, з грубим порушенням порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення та норм КУпАП, що призвело до незаконного притягнення мене до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення. Це підтверджується наступним.

 1. Серед матеріалів про адміністративне правопорушення, яке я начебто скоїв, є лише протокол про адміністративне правопорушення від  30 грудня 2015 р. серії ПС2 №868216, зміст якого не відповідає дійсності, обставинам справи, та вимогам ст. 256 КУпАП щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а також описує неіснуюче адміністративне правопорушення.

Стаття 256 КУпАП передбачає, що у протоколі про адміністративне правопорушення  зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я,  по  батькові особи,  яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час  вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт,  який  передбачає  відповідальність  за  дане правопорушення; прізвища,  адреси  свідків  і  потерпілих,  якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості,  необхідні  для  вирішення справи.

Працівник Управління патрульної поліціі зазначив у протоколі, що він складений 30.12.2015 р. в 21 год. 15 хв. в м. Одеса по вул. Вільямса,62, хоча фактично протокол складався після 00:00 годин. Також інспектор Сухінець Ганна Пе.трівна зазначила, що я начебто «перетнув подвійну суцільну лінію, чим порушив вимоги Ст.8.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 122 КУпАП». Мої пояснення не відібрані!!!

 Вказане підтверджує, що ніякого адмінправопорушення насправді не було, тому посадова особа поліцейський  і не зміг описати його суть та місце вчинення.

За таких обставин, викладених вище, протокол про адміністративне правопорушення від  30 грудня 2015 р. серії ПС2 №868216 складений з порушенням вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, містить обставини, які не відповідають дійсності, не містить місця складення протоколу, місця вчинення правопорушення, суті правопорушення, натомість описує суть неіснуючого адмінправопорушення, за яке не передбачена адміністративна відповідальність.

Такий протокол про адмінправопорушення не може вважатись достатнім та належним доказом по справі.

 

 2. Постанова в справі про адміністративне правопорушення винесена незаконно, з порушенням положень КУпАП, при відсутності події та складу правопорушення, при відсутності доказів вчинення правопорушення. Мене незаконно притягнуто до відповідальності за неіснуюче правопорушення, якого я не вчиняв.

При винесенні постанови посадова особа Поліції в Одеській області порушила  вимоги статті 280 КУпАП, яка передбачає, що орган  (посадова   особа)    при    розгляді    справи    про адміністративне правопорушення  зобов'язаний  з'ясувати:  чи  було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини,  що  пом'якшують  і   обтяжують   відповідальність,  чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового  колективу,  а  також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Не було надано час на підготовку та  звернення за правовою допомогою, подання заперечення на протокол та постанову, документів, які характеризують особу, інших доказів по справі, порушує мої права, передбачені ст. 268 КУпАП, якими я не мав можливості скористатися. При накладенні конкретного розміру штрафу не враховано особу, матеріальний стан та інші обставини, які слід враховувати при призначенні адміністративного стягнення, на що вказує  ст. 33 КУпАП. За таких обставин мої процесуальні права при такому «розгляді»  справи грубо порушено.

Усього цього службова особа Поліції в Одеській області не зробила.

В постанові вказується, що Сухінець Ганна Петрівна розглянула матеріали адміністративного правопорушення, на підставі яких притягнула мене до адміністративної відповідальності.

Насправді з таких матеріалів є лише протокол про адміністративне правопорушення, який не відповідає законодавству, а саме КУпАП, та дійсності, а тому з підстав, вказаних у п. 1 позовної заяви, не може вважатись достатнім та належним доказом вчинення мною правопорушення. За таких обставин, відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не могло бути бути розпочато, а  розпочате  підлягало  закриттю  у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Свої пояснення по суті пред’явленого мені правопорушення давав усно інспекторам поліції, однак, через те, що до мене було  застосувано заходи фізичного впливу не зміг записати в протокол детальні свої зауваження.

Відповідно до статті 251 КУпАП,  доказами  в  справі  про  адміністративне  правопорушення,  є будь-які фактичні дані,  на  основі  яких  у  визначеному  законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення,  винність  даної  особи  в  його вчиненні та інші обставини,  що  мають  значення  для  правильного вирішення  справи.  Ці  дані   встановлюються    протоколом    про адміністративне    правопорушення,    поясненнями    особи,    яка притягається  до  адміністративної  відповідальності,  потерпілих, свідків,  висновком  експерта,  речовими  доказами,    показаннями технічних  приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки,   відеозапису   чи   засобів   фото-   і   кінозйомки, відеозапису,   які  використовуються  при  нагляді  за  виконанням правил,  норм  і  стандартів,  що  стосуються забезпечення безпеки дорожнього  руху,  протоколом  про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Виходячи із обставин справи, жодних інших доказів по справі, крім протоколу, наприклад свідків, показань технічних приладів чи технічних засобів, чи інших доказів по справі, на момент розгляду адміністративної справи, не було!

Відповідно до статті 252 КУпАП орган (посадова особа)  оцінює  докази  за  своїм  внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні  всіх  обставин  справи  в  їх  сукупності,  керуючись законом і правосвідомістю.

Вказане вище свідчить про те, що працівник Поліції  в Одеській області розглянув справу та притягнув мене до відповідальності за відсутністю доказів вчинення мною правопорушення, за відсутності доказів моєї вини, упереджено, оскільки не взяв до уваги мої пояснення, не дослідив обставини справи в сукупності, а керувався лише домислами, припущеннями та неіснуючими даними.

Вказане вище підтверджує відсутність події та складу адміністративного правопорушення, підтверджує той факт, що я жодного адміністративного правопорушення не вчиняв.

Постанова в справі про адміністративне правопорушення винесена посадовою особою Поліції в Одеській області незаконно, з грубим порушенням норм законодавства, відомчих актів МВС України, порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення та норм КУпАП, необґрунтовано, упереджено, за неіснуюче правопорушення, якого я не скоїв,з порушенням моїх законних прав, що призвело до незаконного притягнення мене до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до статті 247 КУпАП, відсутність події  і складу адміністративного правопорушення виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення.

  Прошу особливу увагу звернути суд на норму, встановлену ч. 2 статті 71 КАС, відповідно до якої в адміністративних справах про протиправність рішень суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Стаття 289 КУпАП зазначає, що «скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Кодексом адміністративного судочинства встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 33, 122, 245, 251, 252, 254, 283, 287, 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтями 6, 7, 18, 19, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 8.5 Правил дорожнього руху України,

ПРОШУ: 

1.     Скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення від  30 грудня 2015 р. серії ПС2 №868216. інспектора патрульної поліції м.Одеси 101 роти 4-го батальйону лейтенантом поліції Сухінець Ганни Петрівни про притягнення мене, Прокопчука Максима Олександровича, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на у розмірі 255 гривен.

 2. На підставі ст.288 КУпАП України звільнити мене від сплати судового збору.

 

Додатки:

  1. Копія постанови про адміністративне правопорушення від  30 грудня 2015 р. серії ПС2 №868216

 

  1. Копії позовної заяви з доданими документами відповідно до кількості відповідачів.

 

 

______ січня 2016 р.                          ____________                             ____________________________

 

В данном процессе было подано более 10 ходатайств о допросе свидетелей, письменные пояснения, видео доказательства, фотографий около 5 штук и судебные дебаты на 8 листах.

Будьте взаимно вежливыми с работником полиции, помните – они работают для нас.

ПОЛИЦИЯ!!! Как поступать после остановки инспектором. Перезагрузка

четверг, 17 ноября, 2016 - 21

             В случае если вас обвиняют в правонарушении.

             При наложении взыскания учитываются характер совершенного правонарушения, личность нарушителя, степень его вины, имущественное положение, обстоятельства, смягчающие и отягчающие ответственность (ст.33 КУоАП). Орган (должностное лицо), решающий дело об административном правонарушении должен принимать во внимание ст.ст.33,34 либо 35 КУоАП. Как есть смягчающие обстоятельства, так есть обстоятельства отягчающие ответственность, следует об этом помнить и действовать в соответствии с законом. Т.е. не стоит реагировать на обвинение в правонарушении в агрессивной форме. Если вы считаете себя невиновным, следует сдержанно и адекватно изложить свое видение в сложившейся ситуации. Еще раз повторимся: есть не только смягчающие обстоятельства, но и отягчающие (ст.35 КУоАП). Не давайте повода государственным служащим для применения других статей как КУоАП, так и других более строгих кодексов и законов. При первом же случае они воспользуются своим положением и применят к вам все свои «знания» и незнания законов, зачастую это ст.185 КУоАП - (злостное неповиновение законному требованию работника полиции). Своими не законными требованиями гос. служащие буквально провоцируют вас на неадекватное поведение, после чего  сами утверждают, что спровоцировали их вы, поэтому  и применили ст.185 КУоАП. Своим позитивным поведением вы не только  смягчаете свою ответственность, но и подталкиваете гос. служащего к совершению ошибок, которые в последствии будут вам «на руку» в случае судебных разбирательств.

              Т.о. к примеру, ваш автомобиль находится в зоне действия знака 3.34 (остановка запрещена) и к вам с раскачивающейся походкой подходит инспектор полиции и требует представить документы, перечисленные в п.2.1 ПДД. Это не повод для волнения и исполнения прихоти инспектора, также как и во всех случаях просим  его представиться, предъявить служебное удостоверение, назвать причину проверки документов п.2.14 ПДД, ст.16 закона Украины «О дорожном движении». После всех бредовых обвинений в ваш адрес без агрессии можно воспользоваться ст.19 Конституции Украины (никто не может быть принужден делать то, что не предусмотрено законодательством). Вас инспектор не останавливал, вы находились в автомобиле, либо только что подошли к нему и сели на водительское сиденье, что еще не доказывает, что именно вы совершили остановку под знаком и уж тем более не факт, что вы вообще являетесь водителем данного транспортного средства. На каком основании вы должны предъявлять регистрационные документы, указанные в  п.2.1 ПДД? Согласно ст.32 Закона Украины «О национальной полиции» у инспектора, есть право проверять у граждан при подозрении в совершении правонарушения документы, что удостоверяют личность, т.е. паспорт, если у полицейского есть достаточно оснований полагать, что особа осуществила или собирается осуществить правонарушение. Под такой термин можно любого привлечь к ответственности, поэтому не даем такого шанса нашим «доблестным» правоохранителям. Также в случае подозрения о не законном управлении транспортного средства можно предъявить, не передать (ст.126 КУоАП) свидетельство о регистрации транспортного средства. Все это проделывается после предъявления инспектором своего служебного удостоверения и фиксации его нагрудного знака, еще раз повторимся, предъявляете все в своих руках. Вы не нарушали, кто остановился под знаком, тот виноват, но это могла быть ваша жена, муж, брат, сестра, кум, сват и т.д. Пусть проводят расследование, устанавливают личность нарушителя и штрафуют, вы же здесь находитесь по зову совести, чтоб убрать автомобиль из зоны действия знака, т.к. ваша гражданская ответственность заключается в том, чтоб помогать правоохранительным органам и препятствовать правонарушениям. После того как вы отъехали и вас сразу, чтоб отомстить умнику, останавливает все тот же инспектор, вся процедура знакомства происходит заново, ст.ст.18, 32, 35 Закона Украины « О национальной полиции», п.2.14 ПДД, ст.16 Закона Украины «О дорожном движении» ( инспектор должен четко отрекомендоваться, предъявить служебное удостоверение, назвать законную причину остановки, причину проверки документов и т.д. и т.п.). Не стесняйтесь все это спрашивать по второму разу, это уже другая ситуация, вы опять не виноваты, остановка беспричинна, а следовательно, ст. 35 Закона Украины «О национальной полиции» указывает четкие причины остановки и обязательное разъяснение самим полицейским данную причину. Ведите спокойный уравновешенный разговор.                                                            

 Продолжение следует… .

 Будьте взаимно вежливыми с работниками полиции, помните  - они работают для нас.

          

           

 

Разъяснение Верховного суда Украины диспозиции ст.185 КУпАП

среда, 31 июля, 2013 - 10

Практика розгляду судами справ про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління

(статті 185—1852 КпАП) 1

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ от 01.09.2011 (о запрете беспричинных остановок)

среда, 31 июля, 2013 - 09

Указ Президента Украины, В. Ф. Януковича, срок действия - постоянно.

 

 

КАК ВЕСТИ СЕБЯ ПОСЛЕ ОСТАНОВКИ ЧАСТНОГО АВТОМОБИЛЯ ИНСПЕКТОРОМ ГАИ ИЛИ ИНЫМ ДОЛЖНОСТНЫМ ЛИЦОМ

среда, 31 июля, 2013 - 09

Остановить транспортное средство (ТС) имеет право только работник милиции (ст. 11 ЗУ «О милиции»). После остановки он обязан представиться, назвать причину остановки и суть совершенного правонарушения (ПДД п. 2.14, приказ МВД №111 п. 15, ЗУ «О милиции» ст. 5).

Из автомобиля вы можете выйти  только по собственному желанию. По вашему требованию работник милиции обязан предъявить служебное удостоверение (ст. 5 п. 2 Закона Украины «О милиции»). Перепишите по возможности все данные из служебного удостоверения: Ф.И.О., звание, должность, № удостоверения,  срок действия удостоверения. Не забудьте переписать номер нагрудного знака.

Согласно ст. 16 ЗУ «О дорожном движении» и ст. 126 КУоАП водитель должен иметь при себе и по требованию работника милиции предъявить водительское удостоверение и регистрационные документы на автомобиль. Если инспектор требует, чтобы Вы передали ему документы, объясняя, что «предъявить» обозначает «передать», – попросите передать Вам его служебное удостоверение, т.к. он так же обязан Вам его «предъявить».

В случае ДТП, а также в процессе оформления материалов административного правонарушения инспектор имеет право требовать предъявить ему полис страхования гражданско-правовой ответственности собственников ТС. В данных двух случаях Вы обязаны предъявить страховой полис (ст. 21.3 ЗУ «Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности собственников ТС» и ст. 126 КУоАП).

Инспектор имеет право осматривать Ваш автомобиль, т.е. визуально осматривать его снаружи и осматривать внутри те места, которые Вы ему самостоятельно разрешите визуально осмотреть. Также инспектор имеет право досмотреть Ваш автомобиль, однако в данном случае он обязан составить протокол досмотра с участием двух понятых (ст. 264 КУоАП). Обыск производится исключительно по постановлению суда работниками милиции и только в рамках уголовного производства.

Если инспектор обвиняет Вас в правонарушении, Вы имеете право:

- ознакомиться с материалами дела и доказательствами (ст. 268 КУоАП);

- давать пояснения, а также отказаться от этого, если пояснения касаются Вас лично либо Ваших родственников (ст. 63 Конституции Украины);

- заявлять ходатайства (устные, письменные на отдельных листах, в специальной графе протокола (Пояснения);

- пользоваться помощью адвоката (ст. 268 КУоАП);

- разговаривать на родном языке и пользоваться помощью переводчика (ст. 268 КУоАП);

- обжаловать постановление, вынесенное в отношении Вас;

- подать ходатайство об отложении рассмотрения административного дела, если Вам необходимо время на поиск адвоката, переводчика, свидетелей, сбор доказательств по делу и сведений о смягчающих вину обстоятельствах (ст. 268 КУоАП).

В обязанности инспектора при составлении административных материалов входит:

- рассматривать материалы только в вашем присутствии или при наличии доказательств Вашего заблаговременного уведомления о дате, времени, месте рассмотрения;

- отложить рассмотрение административных материалов, если от Вас поступает ходатайство о необходимости данного его отложения;

- вручить Вам копию составленного протокола.

Доказательства и свидетели

Доказательствами могут быть документы (в т.ч. протокол административного нарушения, досмотра, изъятия), ваши показания и пояснения, вещи, видеозаписи, показания свидетелей, выводы экспертиз, показания специальных приборов, которые оборудованы функцией видео и фото фиксации.

Обратите внимание на то, что протокол административного правонарушения также является доказательством, однако он содержит сведения, которые инспектор вносит в него, а также ваши пояснения  и иные сведения (данные о свидетелях).

Свидетелем может быть любое лицо, которое обладает сведениями о наличии или отсутствии нарушения, либо о котором есть данные, что оно обладает этими сведениями.

Такого понятия как «заинтересованное лицо» в законодательстве Украины не существует – это понятие выдумано милиционерами с целью не допустить «невыгодных» свидетелей.

В протоколе должны быть указаны все документы и доказательства, которые рассматриваются в процессе составления административных материалов (ваши пояснения, пояснения свидетелей с указанием количества листов) и основания для привлечения к административной ответственности (доказательства – видеозаписи, пояснения свидетелей, иные материалы).

Копия протокола должна быть вручена Вам и подписана с Вашей стороны. Не подписывайте протокол до того, как укажете все нарушения своих прав и правил, указанных выше, ходатайств – до того, как не укажете их в «пояснениях» (графа в протоколе).

Меры предосторожности

Фиксаторы (блокираторы) дверей (центральный замок) на протяжении всего общения с работником милиции  не стоит открывать, во избежание неправомерных действий. Окно также необходимо открывать настолько, чтобы слышать инспектора, но не настолько, чтобы туда можно было просунуть руку. Инспектора любят самостоятельно открывать центральный замок двери для применения неправомерных действий.

В случае применения к Вам неправомерных действий – звоните друзьям, знакомым, адвокату, в милицию. Вы имеете право снимать свое общение с инспектором на видеокамеру –  деятельность милиции является гласной (ст. 3 ЗУ «О милиции», ст. 34 Конституции Украины). Данная видеозапись также может быть Вами использована в случае  необходимости защиты своих прав в судебных и иных инстанциях, при обжаловании действий работников милиции. Также Вы имеете полное право на публикацию данной видеозаписи в СМИ и сети Интернет.

При общении с работниками милиции помните, что они работают для нас. Будьте взаимно вежливыми в общении. Не употребляйте нецензурных слов и выражений.

ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування

среда, 31 июля, 2013 - 09
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ 
 

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державної служби
автомобільних доріг України,
Міністерства внутрішніх
справ України
07.05.2008  N 219/198
( z0799-08 )

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 вересня 2008 р.
за N 800/15491

ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ
здійснення габаритно-вагового контролю
транспортних засобів та інших самохідних машин
і механізмів на автомобільних дорогах
загального користування

1. Загальні положення

1.1. Цей   Технологічний   регламент    визначає    процедуру
габаритно-вагового   контролю   транспортних   засобів   та  інших
самохідних машин і механізмів (далі - транспорті засоби) у пунктах
габаритно-вагового  контролю  на  автомобільних дорогах загального
користування і вимоги до облаштування та технічного оснащення  цих
пунктів.

1.2. Цей  Технологічний  регламент  розроблено  відповідно до
вимог Законів  України  "Про  дорожній  рух"  (  3353-12  ),  "Про
автомобільні  дороги"  (  2862-15  ),  "Про  міліцію"  ( 565-12 ),
Кодексу законів про працю України ( 322-08  ),  Правил  дорожнього
руху, затверджених   постановою  Кабінету  Міністрів  України  від
10 жовтня 2001 року  N  1306  (  1306-2001-п  )  (далі  -  Правила
дорожнього руху), Правил проїзду великогабаритних та великовагових
транспортних  засобів   автомобільними   дорогами,   вулицями   та
залізничними    переїздами,   затверджених   постановою   Кабінету
Міністрів України від 18 січня  2001  року  N  30  (  30-2001-п  )
(далі -   Правила   проїзду   великогабаритних   та  великовагових
транспортних  засобів),  Порядку   здійснення   габаритно-вагового
контролю  та  справляння  плати  за проїзд автомобільними дорогами
загального користування транспортних засобів та  інших  самохідних
машин   і  механізмів,  вагові  та/або  габаритні  параметри  яких
перевищують   нормативні,   затвердженого   постановою    Кабінету
Міністрів  України  від  27  червня 2007 року N 879 ( 879-2007-п )
(далі - Порядок здійснення габаритно-вагового контролю).

1.3. Габаритно-ваговий контроль здійснюється на автомобільних
дорогах   загального   користування   уповноваженими  Укравтодором
дорожніми підприємствами та  організаціями  разом  з  відповідними
підрозділами  Державтоінспекції  МВС  України  виключно  в пунктах
габаритно-вагового контролю.

1.4. У цьому Технологічному регламенті терміни  вживаються  в
значеннях,   визначених   Порядком  здійснення  габаритно-вагового
контролю ( 879-2007-п ).

2. Вимоги до пересувного пункту
габаритно-вагового контролю

2.1. Габаритно-ваговий    контроль    пересувними    пунктами
здійснюється на    спеціально    обладнаних     ділянках     доріг
I-III категорій.

2.2. Пересувний  пункт влаштовується на автомобільних дорогах
загального користування з  урахуванням  параметрів  видимості  для
даної   категорії   дороги  згідно  з  вимогами  ДБН  В.2.3-4:2007
"Автомобільні  дороги"  в  спеціально  обладнаних  для  проведення
габаритно-вагового   контролю   місцях   або  на  майданчиках  для
відпочинку,  стоянках та  майданчиках  для  короткочасної  зупинки
автомобілів,    обладнаних   перехідно-швидкісними   смугами   для
здійснення  точного  габаритно-вагового  контролю.   Забороняється
здійснювати  габаритно-ваговий  контроль на автомобільних дорогах,
позначених дорожнім знаком 5.1 "Автомагістраль".

2.3. Пересувний  пункт  розміщується  не  ближче  500  м  від
житлової забудови та повинен мати:
позначення відповідними тимчасовими дорожніми знаками;
рівну поверхню    із   повздовжнім   та   поперечним   ухилом
<= 3 проміле;
тверде покриття  (асфальтобетонне  або  цементобетонне)   без
вибоїн та тріщин;
ширину не менше ніж 7,0 м;
укріплений металевими кутами приямок для вагових платформ.

2.4. Роботу  пересувного  пункту  забезпечує персонал з трьох
працівників - начальника пункту, оператора та водія.

2.5. Пересувний  пункт  повинен  бути  укомплектований  таким
технічним обладнанням та документацією:
2.5.1 спеціальним автомобілем з розпізнавальним пофарбуванням
та проблисковим маячком оранжевого кольору та причепом;
2.5.2 комплектом пересувних автомобільних  ваг  для  осьового
зважування  транспортних  засобів  у  русі.  Склад комплекту:  дві
вагові  платформи,  ваговий  індикатор   у   футлярі   та   чотири
вирівнювальні доріжки;
2.5.3 рулеткою стрічковою, рейкою телескопічною завдовжки 6 м
для  вимірювань  параметрів висоти транспортних засобів,  рулеткою
електронною в комплекті зі світловідбивачем;
2.5.4 бланками     довідок    про    результати    здійснення
габаритно-вагового контролю (додаток 1) ( za800-08 );
2.5.5 бланками  актів  про  перевищення  транспортним засобом
нормативних  вагових  параметрів  (додаток   2)   та   актів   про
перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів
(додаток 3);
2.5.6 журналом  обліку  великовагових та/або великогабаритних
транспортних засобів (додаток 4);
2.5.7 комп'ютером;
2.5.8 акумулятором для резервного електроживлення;
2.5.9 бензиновим (дизельним) електрогенератором;
2.5.10 засобами  зв'язку:  рацією  та   мобільним   телефоном
оперативного зв'язку;
2.5.11 нормативно-правовими     актами     з      організації
габаритно-вагового контролю      (Правила      дорожнього     руху
( 1306-2001-п ),  Порядок здійснення  габаритно-вагового  контролю
( 879-2007-п ),  Правила проїзду великогабаритних та великовагових
транспортних засобів, ( 30-2001-п ) цей Технологічний регламент);
2.5.12 свідоцтвом  про повірку ваг та свідоцтвом про державну
метрологічну атестацію.

2.6. Пересувний пункт повинен мати  такі  засоби  організації
дорожнього руху:
2.6.1 знак  індивідуального  проектування  "Пересувний  пункт
вагового  та  габаритного  контролю" (напис повинен бути виконаний
чорними літерами на жовтому фоні);
2.6.2 знак 3.29 "Обмеження максимальної швидкості 70 км/год";
2.6.3 знак 3.29 "Обмеження максимальної швидкості 50 км/год";
2.6.4 знак 3.31 "Зона обмеження максимальної швидкості";
2.6.5 знак   3.32   "Кінець   зони   обмеження   максимальної
швидкості";
2.6.6 знак 3.41 "Контроль";
2.6.7 два знаки 3.25 "Обгін заборонено";
2.6.8 два знаки 3.26 "Кінець заборони обгону";
2.6.9 знак 3.30 "Кінець обмеження максимальної швидкості";
2.6.10 двадцять  чотири  оранжеві  конуси  з  горизонтальними
світловідбивними смугами білого кольору.

2.7. Персонал   пересувного   пункту  має  бути  забезпечений
спецодягом,  до складу якого входить сигнальний  жилет  оранжевого
кольору із світловідбивними елементами.

2.8. Вимірювальне  і  вагове  обладнання  пересувного  пункту
повинно  бути  атестовано  на  проведення   вимірювань   та   мати
відповідне  свідоцтво  спеціально  вповноваженого  органу  у сфері
метрології.

2.9. Вагове   обладнання   повинно   забезпечувати   поосьове
зважування  в русі і визначати повну масу вантажного транспортного
засобу з похибкою не більше ніж 2%,  дискретність вимірювання  має
бути не більше ніж 50 кг.

2.10. Вагове  обладнання  повинно  бути оснащено автоматичним
або напівавтоматичним пристроєм установки на нуль.

3. Здійснення габаритно-вагового контролю
транспортних засобів на пересувних пунктах
габаритно-вагового контролю

3.1. Перед початком роботи пересувного пункту його  начальник
проводить  первинний інструктаж працівників з питань охорони праці
та техніки безпеки,  а потім через кожні шість  місяців  повторний
інструктаж.  Результати інструктажу заносяться в журнал реєстрації
інструктажів з питань охорони праці.

3.2. Перед виїздом  на  місце  проведення  габаритно-вагового
контролю  перевіряються  комплектність  та  справність обладнання,
зарядженість  акумуляторів  та  наявність  необхідних   документів
згідно з пунктом 2.5 глави 2 цього Технологічного регламенту.

3.3. На місці проведення габаритно-вагового контролю оператор
пересувного пункту та водій:
3.3.1 перевіряють  відповідність місця проведення вагового та
габаритного контролю вимогам, наведеним у пункті 2.3 глави 2 цього
Технологічного регламенту;
3.3.2 розміщують засоби організації дорожнього руху;
3.3.3 перевіряють    рівність   поверхні,   призначеної   для
встановлення обладнання, за допомогою мітли очищають її від бруду;
3.3.4 установлюють  вагові  платформи біля приямків так,  щоб
забезпечити повний контакт коліс з платформами;
3.3.5 у  разі відсутності приямка для уникнення помилок через
перерозподіл навантаження між осями та  забезпечення  розташування
здвоєних  та  строєних  осей  на  одній  висоті під час зважування
розташовують вирівнювальні доріжки з кожного боку вагових платформ
(поперечні осі ваг повинні суміщатися);
3.3.6 відповідно    до    інструкції    заводу-виробника    з
експлуатації   вагового   обладнання   приводять  в  робочий  стан
обладнання для вагового контролю.

3.4. Для проведення габаритно-вагового контролю співробітники
підрозділу  Державтоінспекції МВС України направляють транспортний
засіб до пересувного пункту габаритно-вагового контролю.

3.5. Водії,  під час перебування в межах  пересувного  пункту
габаритно-вагового  контролю повинні виконувати вимоги працівників
цього пункту.

3.6. Водій транспортного засобу повинен зупинитися біля знака
3.41  "Контроль"  для  отримання  вказівок  від  працівників цього
пункту.

3.7. Оператор   пересувного   пункту   вводить    дані    про
транспортний  засіб у базу даних вагового індикатора.  Після цього
транспортний  засіб  спрямовується  на  ваги  по  траєкторії,  яка
позначається конусами.

3.8. У  разі,  якщо  відстань  між  поздовжніми осями вагових
платформ не суміщається з  колісною  базою  транспортного  засобу,
положення  платформ та доріжок (за їх наявності) коригується таким
чином,  щоб колеса  транспортного  засобу  наїжджали  виключно  на
робочі поверхні вагових платформ.

3.9. Водій  транспортного засобу забезпечує проїзд через ваги
з швидкістю згідно з технічною  документацією  або  інструкцією  з
експлуатації  вагового  обладнання.  Інформацію про швидкість руху
при проїзді ваг водій  отримує  під  час  указівок  з  проходження
контролю.

3.10. Оператор   пересувного  пункту  за  допомогою  вагового
обладнання   фіксує   осьові   навантаження   та   загальну   масу
транспортного   засобу,   результати  записуються  до  бази  даних
вагового індикатора.

3.11. Габаритні параметри транспортного  засобу  визначаються
працівниками  пересувного  пункту  габаритно-вагового  контролю за
допомогою вимірювального обладнання, визначеного в підпункті 2.5.3
пункту 2.5 глави 2 цього Технологічного регламенту.

3.12. Оператор  пересувного  пункту  за результатами вагового
та/або  габаритного  контролю  складає  довідку   про   результати
здійснення  габаритно-вагового  контролю (додаток 1) ( za800-08 ).
Довідка складається у двох примірниках і підписується  начальником
та  оператором.  Один примірник довідки залишається на пересувному
пункті як документ звітності,  другий примірник передається  водію
транспортного засобу.

3.13. У   разі,   якщо   параметри  транспортного  засобу  не
перевищують  нормативні,  транспортний  засіб  може  безперешкодно
продовжувати подальший рух.

3.14. Якщо   за   результатами   габаритно-вагового  контролю
встановлено,  що  параметри   транспортного   засобу   перевищують
нормативно допустимі параметри (пункт 22.5 Правил дорожнього руху)
(  1306-2001-п  )  більш  ніж  на   2%,   транспортний   засіб   є
великоваговим та/або великогабаритним.

3.15. У   цьому  разі  на  підставі  довідки  про  результати
здійснення  габаритно-вагового  контролю   начальник   пересувного
пункту   складає   акт   про   перевищення   транспортним  засобом
нормативних  вагових  параметрів  (додаток  2)  та/або   акт   про
перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів
(додаток 3).  Акти складаються у двох примірниках  і  підписуються
начальником  та  оператором  пересувного пункту габаритно-вагового
контролю,  а також водієм транспортного  засобу,  параметри  якого
перевищують   нормативно  допустимі.  У  разі  відмови  водія  від
підписання акта,  про це зазначається в акті.  Один примірник акта
(актів)  залишається  на пересувному пункті як документ звітності,
другий примірник передається водію транспортного засобу.

3.16. Начальник  пересувного  пункту  відповідно  до  формули
розрахунку   (пункт   30   Порядку  здійснення  габаритно-вагового
контролю)  та  Ставок  плати  за  проїзд  автомобільними  дорогами
загального  користування  транспортних засобів та інших самохідних
машин  і  механізмів,  вагові  та/або  габаритні  параметри   яких
перевищують нормативні, затверджених постановою Кабінету Міністрів
від 27 червня 2007 року N 879 ( 879-2007-п ),  визначає суму плати
за проїзд автомобільними дорогами загального користування.

3.17. Водій     великовагового    та/або    великогабаритного
транспортного  засобу  вносить  в   установленому   законодавством
порядку   плату   за  проїзд  автомобільними  дорогами  загального
користування,   після   чого   йому    співробітники    підрозділу
Державтоінспекції МВС України видають дозвіл на рух.

3.18. Начальник  пересувного  пункту реєструє всі транспортні
засоби,  що пройшли габаритно-ваговий контроль,  у журналі  обліку
великовагових   та/або   великогабаритних   транспортних   засобів
(додаток  4).   Журнал   обліку   повинен   бути   пронумерований,
прошнурований,   скріплений   печаткою   і   підписом   начальника
вповноваженого Укравтодором дорожнього підприємства.

3.19. Власник   великовагового    та/або    великогабаритного
транспортного засобу або вповноважена ним особа має право привести
габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність до
установлених    нормативів    шляхом   часткового   розвантаження,
перевантаження на інший транспортний засіб або в  будь-який  інший
спосіб.

3.20. Після     приведення    габаритно-вагових    параметрів
транспортного засобу у відповідність до установлених нормативів  і
після  внесення  плати  за  проїзд  такий  засіб спрямовується для
здійснення повторного габаритно-вагового контролю.  Якщо  під  час
здійснення    повторного    габаритно-вагового   контролю   фактів
перевищення габаритно-вагових параметрів не виявлено, транспортний
засіб може продовжити подальший рух.

4. Вимоги до стаціонарних пунктів
габаритно-вагового контролю

4.1. Стаціонарний    пункт    габаритно-вагового     контролю
влаштовується  на  автомобільних дорогах загального користування з
урахуванням параметрів видимості для даної категорії дороги згідно
з  вимогами  ДБН  В.2.3-4:2007  "Автомобільні дороги" в спеціально
обладнаних  для  проведення  габаритно-вагового  контролю  місцях,
обладнаних перехідно-швидкісними смугами.

4.2. Стаціонарний     пункт    габаритно-вагового    контролю
розміщується не ближче 500 м  від  житлової  забудови  та  повинен
мати:
4.2.1 позначення відповідними дорожніми знаками;
4.2.2 рівну поверхню без крутих ухилів (<= 3 проміле);
4.2.3 тверде покриття (асфальтобетонне або цементобетонне);
4.2.4 стоянку  для   транспортних   засобів,   що   проходять
габаритно-ваговий контроль;
4.2.5 підключення до мережі електроживлення (220/380 В);
4.2.6. місце відпочинку для водіїв;
4.2.7 стоянку для автомобілів персоналу на 5 місць;
4.2.8 зовнішнє освітлення.

4.3. Кількісний    та    кваліфікаційний    склад   персоналу
стаціонарного  пункту  габаритно-вагового  контролю   визначається
залежно від типу встановленого обладнання та режиму його роботи.

4.4. Персонал    стаціонарного    пункту   габаритно-вагового
контролю має бути  забезпечений  спецодягом,  до  комплекту  якого
входить  сигнальний  жилет  оранжевого кольору із світловідбивними
елементами.

4.5. Вимірювальне і вагове  обладнання  стаціонарного  пункту
повинно   бути   атестовано   на  проведення  вимірювань  та  мати
відповідне свідоцтво.

4.6. Стаціонарний пункт габаритно-вагового  контролю  повинен
мати:
4.6.1 стаціонарні ваги для  точного  зважування  транспортних
засобів у русі;
4.6.2 ворота габаритного контролю для встановлення параметрів
висоти та ширини транспортних засобів;
4.6.3 оптичний   датчик   визначення   довжини   транспортних
засобів;
4.6.4 електронно-обчислювальну    техніку    з    відповідним
програмним   забезпеченням   для   збору,   аналізу,  накопичення,
зберігання та передачі інформації;
4.6.5 систему відеоспостереження;
4.6.6 приміщення для персоналу  та  електронно-обчислювальної
техніки;
4.6.7 засоби зв'язку (телефон, факс, Internet);
4.6.8 бланки     довідок     про     результати    здійснення
габаритно-вагового контролю (додаток 1) ( za800-08 );
4.6.9 бланки   актів  про  перевищення  транспортним  засобом
нормативних  вагових  параметрів  (додаток   2)   та   актів   про
перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів
(додаток 3);
4.6.10 бланки  міжнародних  сертифікатів зважування вантажних
транспортних  засобів  (якщо  стаціонарний   пункт   уповноважений
видавати такі сертифікати);
4.6.11 журнал обліку  великовагових  та/або  великогабаритних
транспортних засобів (додаток 4);
4.6.12 нормативно-правові      акти       з       організації
габаритно-вагового контролю      (Правила      дорожнього     руху
( 1306-2001-п ),  Порядок здійснення  габаритно-вагового  контролю
( 879-2007-п ),  Правила проїзду великогабаритних та великовагових
транспортних засобів ( 30-2001-п ), цей Технологічний регламент);
4.6.13. свідоцтво  про  повірку ваг та свідоцтво про державну
метрологічну атестацію ваг;
4.6.14. засоби  організації  дорожнього  руху  відповідно  до
схеми організації дорожнього руху при під'їзді до пункту та виїзді
з   нього,   узгодженої   з   відповідними   підрозділами  МВС  та
Укравтодору.

4.7. Вагове   обладнання   повинно   забезпечувати   поосьове
зважування  в русі і визначати повну масу вантажного транспортного
засобу з похибкою не більше ніж 2%;  дискретність вимірювання  має
бути не більше ніж 50 кг.

4.8. Вагове обладнання повинно бути оснащено автоматичним або
напівавтоматичним пристроєм установки на нуль.

5. Здійснення габаритно-вагового
контролю транспортних засобів на стаціонарних
пунктах габаритно-вагового контролю

5.1. При  вимірюванні  вагових  параметрів  на   стаціонарних
пунктах  габаритно-вагового  контролю  транспортний засіб згідно з
вимогами засобів організації руху проходить ваги точного контролю,
на  яких  визначаються  вагові  параметри  транспортного  засобу -
осьові навантаження та загальна маса.

5.2. Швидкість проїзду через ваги повинна  відповідати  межам
швидкостей,  які зазначені в технічній документації або інструкції
з експлуатації вагового обладнання.

5.3. Параметри  висоти   та   ширини   транспортного   засобу
вимірюються при проїзді згідно з вимогами засобів організації руху
крізь ворота габаритного контролю;  довжина  транспортного  засобу
визначається за допомогою оптичного датчика.

5.4. Водію     транспортного     засобу    за    результатами
габаритно-вагового контролю    видається    відповідна     довідка
(додаток 1)  (  za800-08 ).  Один примірник довідки залишається на
стаціонарному  пункті  як  документ  звітності,  другий  примірник
передається водію транспортного засобу.

5.5. У   разі,   якщо   параметри   транспортного  засобу  не
перевищують  нормативні,  транспортний  засіб  може  безперешкодно
продовжувати подальший рух.

5.6. На  свій  запит  водій  має  змогу  отримати міжнародний
сертифікат  зважування  вантажних   транспортних   засобів,   якщо
стаціонарний   пункт   габаритно-вагового  контролю  уповноважений
видавати такі сертифікати.

5.7. Якщо   за   результатами   габаритно-вагового   контролю
встановлено,   що   параметри   транспортного  засобу  перевищують
нормативно допустимі параметри (пункт 22.5 Правил дорожнього руху)
(   1306-2001-п   )   більше  ніж  на  2%,  транспортний  засіб  є
великоваговим та/або великогабаритним.

5.8. У  цьому  разі  на  підставі  довідки   про   результати
здійснення  габаритно-вагового  контролю  начальник  стаціонарного
пункту  складає   акт   про   перевищення   транспортним   засобом
нормативних   вагових   параметрів  (додаток  2)  та/або  акт  про
перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів
(додаток  3).  Акти  складаються у двох примірниках і підписуються
начальником та оператором стаціонарного пункту  габаритно-вагового
контролю,  а  також  водієм транспортного засобу,  параметри якого
перевищують  нормативно  допустимі.  У  разі  відмови  водія   від
підписання акта,  про це зазначається в акті.  Один примірник акта
(актів) залишається на стаціонарному пункті як документ звітності,
другий примірник передається водію транспортного засобу.

5.9. Начальник  стаціонарного  пункту  відповідно  до формули
розрахунку  (пункт  30   Порядку   здійснення   габаритно-вагового
контролю)  та  Ставок  плати  за  проїзд  автомобільними  дорогами
загального користування транспортних засобів та  інших  самохідних
машин   і  механізмів,  вагові  та/або  габаритні  параметри  яких
перевищують нормативні, затверджених постановою Кабінету Міністрів
від 27 червня 2007 року N 879 ( 879-2007-п ),  визначає суму плати
за проїзд автомобільними дорогами загального користування.

5.10. Водій    великовагового    та/або     великогабаритного
транспортного   засобу   вносить  в  установленому  законодавством
порядку  плату  за  проїзд  автомобільними   дорогами   загального
користування,   після   чого   йому   співробітниками   підрозділу
Державтоінспекції МВС України видається дозвіл на рух.

5.11. Начальник стаціонарного пункту реєструє всі транспортні
засоби,  що  пройшли габаритно-ваговий контроль,  у журналі обліку
великовагових   та/або   великогабаритних   транспортних   засобів
(додаток   4).   Журнал   обліку   повинен   бути  пронумерований,
прошнурований,   скріплений   печаткою   і   підписом   начальника
вповноваженого Укравтодором дорожнього підприємства.

5.12. Власник    великовагового    та/або   великогабаритного
транспортного засобу або вповноважена ним особа має право привести
габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність до
установлених   нормативів   шляхом    часткового    розвантаження,
перевантаження  на  інший транспортний засіб або в будь-який інший
спосіб.

5.13. Після    приведення    габаритно-вагових     параметрів
транспортного  засобу у відповідність до встановлених нормативів і
внесення плати за проїзд такий засіб спрямовується для  здійснення
повторного  габаритно-вагового  контролю.  Якщо під час здійснення
повторного   габаритно-вагового   контролю   фактів    перевищення
габаритно-вагових параметрів не виявлено,  транспортний засіб може
продовжити подальший рух.

Заступник Голови Державної
служби автомобільних доріг
України                                          М.В.Березовський

Начальник Департаменту
Державтоінспекції Міністерства
внутрішніх справ України                            С.Г.Коломієць

Додаток 1
до Технологічного регламенту
здійснення
габаритно-вагового контролю
транспортних засобів
та інших самохідних машин
і механізмів
на автомобільних дорогах
загального користування

ДОВІДКА
про результати здійснення
габаритно-вагового контролю
( za800-08 )

Додаток 2
до Технологічного регламенту
здійснення
габаритно-вагового контролю
транспортних засобів
та інших самохідних машин
і механізмів
на автомобільних дорогах
загального користування

АКТ
про перевищення транспортним засобом
нормативних вагових параметрів N ________

"____"________200_ року

1. Найменування, місце розташування пункту габаритно-вагового
контролю _________________________________________________________

2. Автомобіль (тягач):

2.1. Марка __________________________________________________

2.2. Модель _________________________________________________

2.3. Реєстраційний номер ____________________________________

3. Причіп (напівпричіп):

3.1. Марка __________________________________________________

3.2. Модель _________________________________________________

3.3. Реєстраційний номер ____________________________________

4. Суб'єкт господарювання:
Повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) ____________
__________________________________________________________________
Місцезнаходження (місце проживання) _________________________
__________________________________________________________________
Телефон______________________________________________________
Ідентифікаційний код  згідно з ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер
за ДРФО) _________________________________________________________

5. Назва вантажу ____________________________________________

6. Маршрут руху із зазначенням  пройденої  відстані  дорогами
загального користування, км ______________________________________

7. Повна маса, т: нормативно допустима _____________________;
фактична _________________________________________________________

8. Відстані між осями, м |   |   |   |   |   |   |   |   |

9. Осьові навантаження, т:
нормативно допустимі ___/___/___/____/____/____/____/___/___/
фактичні _____/____/_____/_____/_____/_____/_____/_____/____/
Начальник пункту габаритно-вагового контролю
__________________________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Оператор пункту габаритно-вагового контролю
__________________________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Водій транспортного засобу __________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Додаток 3
до Технологічного регламенту
здійснення
габаритно-вагового контролю
транспортних засобів
та інших самохідних машин
і механізмів
на автомобільних дорогах
загального користування

АКТ
про перевищення транспортним засобом
нормативних габаритних параметрів N ________

"____"________200_ року

1. Найменування, місце розташування пункту габаритно-вагового
контролю _________________________________________________________

2. Автомобіль (тягач):

2.1. Марка __________________________________________________

2.2. Модель _________________________________________________

2.3. Реєстраційний номер ____________________________________

3. Причіп (напівпричіп):

3.1. Марка __________________________________________________

3.2. Модель _________________________________________________

3.3. Реєстраційний номер ____________________________________

4. Суб'єкт господарювання:
Повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) ____________
__________________________________________________________________
Місцезнаходження (місце проживання) _________________________
__________________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (ідентифікаційний  номер
за ДРФО) _________________________________________________________

5. Назва вантажу ____________________________________________

6. Маршрут  руху  із  зазначенням пройденої відстані дорогами
загального користування, км ______________________________________

7. Габаритні параметри, м:
Довжина:          Ширина:           Висота:
допустима ___________ допустима _________ допустима _________
фактична ___________ фактична ___________ фактична __________
Начальник пункту габаритно-вагового контролю
__________________________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Оператор пункту габаритно-вагового контролю
__________________________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Водій транспортного засобу __________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Додаток 4
до Технологічного регламенту
здійснення
габаритно-вагового контролю
транспортних засобів
та інших самохідних машин
і механізмів
на автомобільних дорогах
загального користування

ЖУРНАЛ
обліку великовагових та/або великогабаритних
транспортних засобів

__________________________________________
(найменування, місце розташування пункту
габаритно-ваговогоаконтролю)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Дата,|Марка, модель,|    Перевізник   | Характер перевищення нормативних параметрів  |Маршрут|Наявність|
|з/п| час |реєстраційний |  (найменування, |----------------------------------------------|  руху | дозволу |
|   |     |    номер     |місцезнаходження)|повна| осьові |довжина|ширина|висота|  інші   |       | на рух, |
|   |     |транспортного |                 |маса |наванта-|       |      |      |порушення|       |  ким і  |
|   |     |    засобу    |                 |     | ження  |       |      |      |         |       |  коли   |
|   |     |--------------|                 |     |        |       |      |      |         |       | виданий |
|   |     |тягач |причіп |                 |     |        |       |      |      |         |       |         |
|---+-----+------+-------+-----------------+-----+--------+-------+------+------+---------+-------+---------|
| 1 |  2  |  3   |   4   |        5        |  6  |    7   |   8   |  9   |  10  |    11   |  12   |    13   |
|---+-----+------+-------+-----------------+-----+--------+-------+------+------+---------+-------+---------|
|   |     |      |       |                 |     |        |       |      |      |         |       |         |
|---+-----+------+-------+-----------------+-----+--------+-------+------+------+---------+-------+---------|
|   |     |      |       |                 |     |        |       |      |      |         |       |         |
|---+-----+------+-------+-----------------+-----+--------+-------+------+------+---------+-------+---------|
|   |     |      |       |                 |     |        |       |      |      |         |       |         |
|---+-----+------+-------+-----------------+-----+--------+-------+------+------+---------+-------+---------|
|   |     |      |       |                 |     |        |       |      |      |         |       |         |
|---+-----+------+-------+-----------------+-----+--------+-------+------+------+---------+-------+---------|
|   |     |      |       |                 |     |        |       |      |      |         |       |         |
|---+-----+------+-------+-----------------+-----+--------+-------+------+------+---------+-------+---------|
|   |     |      |       |                 |     |        |       |      |      |         |       |         |
|---+-----+------+-------+-----------------+-----+--------+-------+------+------+---------+-------+---------|
|   |     |      |       |                 |     |        |       |      |      |         |       |         |
|---+-----+------+-------+-----------------+-----+--------+-------+------+------+---------+-------+---------|
|   |     |      |       |                 |     |        |       |      |      |         |       |         |
|---+-----+------+-------+-----------------+-----+--------+-------+------+------+---------+-------+---------|
|   |     |      |       |                 |     |        |       |      |      |         |       |         |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А від 27 червня 2007 р. N 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування»

среда, 31 июля, 2013 - 09
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А
від 27 червня 2007 р. N 879
Київ

Про заходи щодо збереження автомобільних
доріг загального користування

{ Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ

N 516 ( 516-2009-п ) від 21.05.2009
N 815 ( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

Відповідно до статей 4 і 29 Закону України "Про дорожній рух"
( 3353-12  ),  статті  33 Закону України "Про автомобільні дороги"
( 2862-15 ) Кабінет Міністрів України  п о с т а н о в л я є:

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та  справляння
плати  за  проїзд  автомобільними дорогами загального користування
транспортних засобів  та  інших  самохідних  машин  і  механізмів,
вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні;

ставки плати  за  проїзд  автомобільними  дорогами загального
користування транспортних засобів  та  інших  самохідних  машин  і
механізмів,  вагові  та/або  габаритні  параметри яких перевищують
нормативні;

Порядок тимчасового обмеження або заборони руху  транспортних
засобів та інших самохідних машин і механізмів на окремих ділянках
автомобільних доріг загального користування.

2. Визначити Міністерство транспорту та зв'язку  компетентним
органом  із введення міжнародного сертифіката зважування вантажних
транспортних засобів.

3. Установити, що:

дія Порядку   здійснення   габаритно-вагового   контролю   та
справляння  плати  за  проїзд  автомобільними  дорогами загального
користування транспортних засобів  та  інших  самохідних  машин  і
механізмів,  вагові  та/або  габаритні  параметри яких перевищують
нормативні,  поширюється на вітчизняних та іноземних перевізників,
що здійснюють перевезення вантажів на території України;

роз'яснення з питань застосування порядків, затверджених цією
постановою, надає Державна служба автомобільних доріг.

4. Внести до постанов Кабінету Міністрів  України  зміни,  що
додаються.

5. Визнати   такими,  що  втратили  чинність,  акти  Кабінету
Міністрів України згідно з переліком, що додається.

6. Міністерству внутрішніх справ разом  з  Державною  службою
автомобільних   доріг   у  тримісячний  строк  вжити  заходів  для
організації  контролю  габаритно-вагових  параметрів  транспортних
засобів  та інших самохідних машин і механізмів під час їх проїзду
автомобільними дорогами загального користування.

7. Міністерству транспорту та  зв'язку  у  тримісячний  строк
вжити  заходів з організації контролю габаритно-вагових параметрів
транспортних засобів та інших  самохідних  машин  і  механізмів  у
морських, річкових портах, пунктах пропуску через державний кордон
та вантажних терміналах.

Прем'єр-міністр України                            В.ЯНУКОВИЧ

Інд. 21

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2007 р. N 879

ПОРЯДОК
здійснення габаритно-вагового контролю
та справляння плати за проїзд автомобільними
дорогами загального користування транспортних
засобів та інших самохідних машин і механізмів,
вагові та/або габаритні параметри яких
перевищують нормативні

Загальні питання

1. Цей      Порядок      визначає     механізм     здійснення
габаритно-вагового контролю великовагових та/або  великогабаритних
транспортних засобів   та  інших  самохідних  машин  і  механізмів
(далі - великовагові та/або великогабаритні транспорті засоби), що
використовуються на автомобільних дорогах загального користування.

2. Терміни,   що  вживаються  у  цьому  Порядку,  мають  таке
значення:

1) вимірювання (зважування) - процес визначення за  допомогою
вимірювального    (зважувального)   обладнання   габаритно-вагових
параметрів  фактичної  маси  та   навантаження   на   вісь   (осі)
транспортного   засобу,   що   проводяться   згідно  з  методикою,
затвердженою   спеціально   уповноваженим   центральним    органом
виконавчої влади у сфері метрології;

2) великовагові   та  великогабаритні  транспортні  засоби  -
транспортні  засоби,  вагові  та/або  габаритні   параметри   яких
перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса
або габарити яких перевищують один з параметрів,  що  зазначені  у
пункті   22.5  Правил  дорожнього  руху,  затверджених  постановою
Кабінету Міністрів  України  від  10  жовтня  2001   р.   N   1306
(  1306-2001-п  )  (Офіційний  вісник  України,  2001  р.,  N  41,
ст. 1852).  При  цьому  транспортний  засіб  не   може   вважатися
великоваговим  та/або  великогабаритним,  якщо  його  параметри не
перевищують нормативи більш як на 2 відсотки;

3) габаритно-ваговий  контроль   -   контроль   за   проїздом
великовагових   та/або   великогабаритних   транспортних   засобів
автомобільними  дорогами  загального  користування,  який  включає
перевірку   відповідності   габаритно-вагових   параметрів   таких
транспортних  засобів  установленим  законодавством  параметрам  і
нормам,  наявності  дозволу  на  рух за визначеними маршрутами,  а
також  дотримання  визначених  у  дозволі  умов  та  режиму   руху
транспортних засобів;

4) дозвіл на рух - єдиний уніфікований документ, що видається
уповноваженим    органом    відповідно    до    Правил     проїзду
великогабаритних    та    великовагових    транспортних    засобів
автомобільними  дорогами,  вулицями  та  залізничними  переїздами,
затверджених  постановою  Кабінету  Міністрів України від 18 січня
2001 р.  N 30  (  30-2001-п  )  "Про  проїзд  великогабаритних  та
великовагових   транспортних   засобів   автомобільними  дорогами,
вулицями та залізничними переїздами"  (Офіційний  вісник  України,
2001 р.,  N 3,  ст.  75),  після внесення в установлених порядку і
розмірі плати за проїзд таких транспортних засобів  автомобільними
дорогами  загального  користування,  в  якому  визначаються  умови
експлуатації  транспортних  засобів  протягом  певного   часу   за
встановленим маршрутом і який дає право на проїзд за таких умов;

5) вимірювальне  і  зважувальне обладнання - технічні засоби,
які застосовуються під час визначення габаритно-вагових параметрів
транспортних    засобів    і    мають    нормовані    метрологічні
характеристики;

6) місце здійснення габаритно-вагового контролю -  спеціально
облаштоване місце розташування стаціонарних або пересувних пунктів
габаритно-вагового контролю;

7) стаціонарний пункт  габаритно-вагового  контролю  (далі  -
стаціонарний  пункт) - позначене відповідними дорожніми знаками та
розташоване поблизу проїзної частини дороги відокремлене місце для
здійснення   контролю  навантаження  на  вісь  (осі)  транспортних
засобів,  загальна   маса   та/або   габарити   яких   перевищують
установлені   параметри,   де   розташовані   спеціальні  службові
приміщення,  споруди з вимірювальним і зважувальним обладнанням, а
також  майданчики  для зберігання вантажів та стоянки транспортних
засобів;

8) пересувний  пункт  габаритно-вагового  контролю  (далі   -
пересувний  пункт)  -  спеціальний транспортний засіб,  обладнаний
вимірювальною і зважувальною  технікою  для  здійснення  контролю.
Ділянка дороги  на  відстані  100  метрів  до  пересувного пункту,
50 метрів за пересувним пунктом та  узбіччя  дороги  за  напрямком
руху,   де   розташовано  пункт,  вважаються  його  межами.  Місце
здійснення габаритно-вагового контролю  позначається  відповідними
тимчасовими дорожніми знаками;

9) попередній   габаритно-ваговий   контроль   -   визначення
параметрів великовагового та/або  великогабаритного  транспортного
засобу   для  встановлення  наявності  перевищення  нормативів  на
стаціонарних пунктах;
{ Підпункт 9 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 815 ( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

10)    точний   габаритно-ваговий   контроль   -   визначення
габаритновагових  параметрів транспортного засобу на стаціонарному
або пересувному пункті;
{  Підпункт  10 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою
КМ N 815 ( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

11) повторне  вимірювання  і  зважування  - будь-яке наступне
вимірювання транспортного засобу,  що  перебуває  в  межах  одного
стаціонарного  або пересувного пункту габаритно-вагового контролю,
з  часу  в'їзду такого транспортного засобу на територію пункту до
виїзду  з  неї.  Не є повторним вимірювання, яке проводиться через
технічні   перебої   в   роботі   вимірювального  і  зважувального
обладнання,  що  не  суперечить  вимогам  затвердженої  спеціально
уповноваженим   центральним   органом  виконавчої  влади  у  сфері
метрології методики;
{  Підпункт  11 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою
КМ N 815 ( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

12) погодження  маршруту  великовагових  та  великогабаритних
транспортних   засобів   -   документ,   що  видається  дорожніми,
комунальними,   залізничними   та    іншими    підприємствами    і
організаціями,  який  підтверджує  можливість  безпечного  проїзду
маршрутом.  Погодження маршруту великовагових та  великогабаритних
транспортних засобів є підставою для видачі дозволу на рух.

Інші терміни  вживаються  у  значенні,  наведеному у Правилах
дорожнього  руху,  затверджених  постановою   Кабінету   Міністрів
України  від  10 жовтня 2001 р.  N 1306 ( 1306-2001-п ) (Офіційний
вісник України, 2001 р., N 41, ст. 1852).

3. Габаритно-ваговий    контроль     транспортних     засобів
здійснюється:

у пунктах   пропуску   через   державний   кордон  -  Службою
міжнародних автомобільних перевезень Мінтрансзв'язку;

на автомобільних   дорогах    загального    користування    -
уповноваженими    Укравтодором    дорожніми    підприємствами   та
організаціями разом з відповідними підрозділами МВС.

4. Діяльність     пунктів     габаритно-вагового     контролю
забезпечується   службами   автомобільних   доріг   в   Автономній
Республіці Крим,  областях та  м.  Севастополі  і  підприємствами,
визначеними в установленому законодавством порядку.

5. Укравтодор   здійснює   фінансування  робіт  з  утримання,
обслуговування    та    забезпечення    функціонування     пунктів
габаритно-вагового контролю  на  підставі  кошторису,  який щороку
складається та  затверджується  Укравтодором,  за  рахунок  коштів
спеціального    фонду   державного   бюджету,   передбачених   для
будівництва,  реконструкції,  ремонту  і  утримання  автомобільних
доріг загального користування.

6. Габаритно-ваговий контроль здійснюється виключно в пунктах
габаритно-вагового контролю працівниками відповідних служб.

Вимоги до контрольно-вимірювального обладнання
та пунктів габаритно-вагового контролю

7. Місце   розташування   стаціонарного   пункту   та   схема
організації дорожнього руху при під'їзді до  пункту  та  виїзді  з
нього  визначаються  службами  автомобільних  доріг  в  Автономній
Республіці Крим,  областях та  м.  Севастополі  і  погоджуються  з
відповідними підрозділами МВС та Укравтодору.

8. У  темну  пору  доби  місце  здійснення габаритно-вагового
контролю повинне бути освітленим.

9. У  стаціонарних  пунктах,  розташованих  на  автомобільних
дорогах загального користування,  встановлюється цілодобовий режим
роботи.  Режим  роботи  стаціонарних   пунктів,   розташованих   у
морських, річкових портах, вантажних терміналах, місцях формування
вантажопотоків, відповідає режиму роботи таких об'єктів.

10. Місце заїзду до зони стаціонарного пункту та місце виїзду
з неї облаштовуються перехідно-швидкісними смугами, параметри яких
відповідають  визначеним  для  даної  категорії  дороги,  а  також
стоянками   для  транспортних  засобів,  вагові  та/або  габаритні
параметри яких перевищують нормативні.

11. Режим  роботи  пересувного   пункту   встановлюється   за
погодженням з Укравтодором.  Забороняється експлуатація пересувних
пунктів у  темну  пору  доби,  крім  випадків,  коли  такий  пункт
розташовано   на   освітлених   ділянках  автомобільних  доріг,  у
морських, річкових портах, вантажних терміналах, місцях формування
вантажопотоків.
{  Пункт  11  із змінами, внесеними згідно з Постановою  КМ  N 815
( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

12. Вимірювальне  і  зважувальне  обладнання  для  здійснення
габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані;
періодично проводиться  повірка  (метрологічна  атестація)  такого
обладнання  з  подальшим  клеймуванням  (пломбуванням)  та видачею
відповідного  свідоцтва   спеціально   уповноваженим   центральним
органом виконавчої влади у сфері метрології.

13. Під   час   здійснення   габаритно-вагового  контролю  не
допускається   використання   вимірювального    і    зважувального
обладнання,  періодична  повірка (метрологічна атестація) якого не
проведена, а також обладнання, що перебуває у несправному стані.

14. Вимоги до облаштування та  технічного  оснащення  пунктів
габаритно-вагового контролю визначаються Укравтодором.

Вимоги до габаритно-вагового контролю

15. Контроль   за   наявністю   у   водіїв  великовагових  та
великогабаритних транспортних засобів дозволу  на  рух  здійснюють
відповідні   підрозділи   МВС,   підприємства   Укравтодору,   які
здійснюють габаритно-ваговий контроль.

16.   Габаритно-ваговий   контроль  на  стаціонарних  пунктах
включає  попередній та/або точний контроль, на пересувних - точний
контроль.
{  Пункт  16  в  редакції  Постанови  КМ  N 815 ( 815-2010-п ) від
08.09.2010 }

17.   У   разі  виявлення  під  час  здійснення  попереднього
габаритно-вагового   контролю   на   стаціонарних   пунктах  факту
перевищення установлених габаритно-вагових параметрів здійснюється
точний габаритно-ваговий контроль.
{  Пункт  17  із змінами, внесеними згідно з Постановою  КМ  N 815
( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

18.  За  результатами  точного габаритно-вагового контролю на
стаціонарному  або пересувному пункті водієві транспортного засобу
видається  довідка  результатів здійснення контролю із зазначенням
часу  і  місця  його  проведення,  а  на запит водія - міжнародний
сертифікат  зважування  вантажних транспортних засобів, якщо пункт
габаритно-вагового    контролю    уповноважений    видавати   такі
сертифікати.
{  Пункт  18  із змінами, внесеними згідно з Постановою  КМ  N 815
( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

19. Регламент проведення вимірювання і зважування та технічні
параметри вимірювального і зважувального  обладнання  визначаються
Укравтодором   згідно   з   методикою,   затвердженою   спеціально
уповноваженим  центральним  органом  виконавчої  влади   у   сфері
метрології.

20. Працівник  (інспектор-оператор) пункту габаритно-вагового
контролю  визначає  за  результатами  точного   контролю,   чи   є
транспортний засіб великоваговим та/або великогабаритним.

Водії   під   час   перебування   в  зоні  стаціонарного  або
пересувного  пункту габаритно-вагового контролю повинні виконувати
вимоги  працівників  цього пункту, які відповідають законодавству.
{   Абзац   другий  пункту  20  із  змінами,  внесеними  згідно  з
Постановами  КМ  N  516  (  516-2009-п  )  від 21.05.2009,  N  815
( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

21. У разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового
та/або габаритного нормативного параметра більш як на  2  відсотки
подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати
за його проїзд  автомобільними  дорогами  загального  користування
(далі  -  плата за проїзд).  Плата за проїзд великовагового та/або
великогабаритного   транспортного   засобу,   що    рухався    без
відповідного   дозволу,   здійснюється  у  подвійному  розмірі  за
пройдену  частину  маршруту  по  території України. { Абзац перший
пункту  21  із  змінами,  внесеними  згідно  з Постановою КМ N 516
( 516-2009-п ) від 21.05.2009 }

У разі  здійснення  руху  з  порушенням  умов,  визначених  у
дозволі   на   рух,  подвійний  розмір  застосовується  в  частині
перевищення фактичних показників над  показниками,  визначеними  у
дозволі, за пройдену частину маршруту.

Довідка  про  здійснення  габаритно-вагового  контролю та/або
сертифікат  зважування, або документ щодо внесення плати за проїзд
є  чинними  протягом  усього  маршруту. { Абзац третій пункту 21 в
редакції Постанови КМ N 516 ( 516-2009-п ) від 21.05.2009 }

У разі  наявності  підозри   щодо   перевищення   нормативних
габаритно-вагових   параметрів  транспортного  засобу,  працівники
пунктів  габаритно-вагового  контролю  проводять   його   повторне
зважування.

22.  У  разі виявлення на стаціонарних або пересувних пунктах
порушення  правил  проїзду  великовагових  та/або великогабаритних
транспортних    засобів   такий   транспортний   засіб   тимчасово
затримується   згідно   із   статтею  265-2  Кодексу  України  про
адміністративні правопорушення ( 80732-10 ). { Абзац перший пункту
22  в  редакції Постанов КМ N 516 ( 516-2009-п )  від  21.05.2009,
N 815 ( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

{ Абзац другий  пункту  22 виключено на підставі Постанови КМ
N 815 ( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

{ Абзац третій  пункту  22 виключено на підставі Постанови КМ
N 815 ( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

{  Абзац  четвертий пункту 22 виключено на підставі Постанови
КМ N 815 ( 815-2010-п ) від 08.09.2010 }

23. Власник    великовагового    та/або     великогабаритного
транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести
габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність  з
установленими   нормативами   шляхом   часткового   розвантаження,
перевантаження на інший транспортний засіб або у  будь-який  інший
спосіб.

24. Після     приведення     габаритно-вагових     параметрів
транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами і
внесення  плати за проїзд такий засіб спрямовується для здійснення
повторного габаритно-вагового контролю.  Якщо під  час  здійснення
повторного    габаритно-вагового   контролю   фактів   перевищення
габаритно-вагових параметрів не виявлено,  транспортний засіб може
продовжити подальший рух.

25.  У  разі  невиконання  водієм транспортного засобу вимоги
щодо   встановлення   обмежень  руху,  внаслідок  чого  здійснення
габаритно-вагового     контролю     унеможливлюється,    працівник
(інспектор-оператор)  пункту  габаритно-вагового  контролю вносить
відомості про такий факт до спеціального реєстру, форма та порядок
ведення   якого   затверджуються  Укравтодором  за  погодженням  з
Держкомпідприємництвом,  і  повідомляє  про  це регіональну службу
Укравтодору  та відповідний підрозділ МВС. За весь час перебування
транспортного  засобу  в  межах  стаціонарного  пункту  стягується
плата, порядок внесення та розмір якої встановлюються Укравтодором
за  погодженням з Мінекономіки. Зазначена плата може бути включена
перевізником до вартості перевезень.
{  Пункт  25  в  редакції  Постанови  КМ  N 516 ( 516-2009-п ) від
21.05.2009 }

Плата за проїзд автомобільними дорогами
загального користування великовагових та/або
великогабаритних транспортних засобів

26. Кошти,  стягнені  за   проїзд   автомобільними   дорогами
загального   користування  великовагових  та/або  великогабаритних
транспортних засобів,  спрямовуються в  установленому  порядку  до
державного бюджету.

27. Плата   за   проїзд  автомобільними  дорогами  загального
користування справляється з транспортних  засобів  вітчизняних  та
іноземних  власників,  у  тому числі тих,  що визначені у статті 5
Закону України "Про  єдиний  збір,  який  справляється  у  пунктах
пропуску через державний кордон України" ( 1212-14 ), справляється
у разі виявлення факту перевищення  їх  фактичних  параметрів  над
параметрами,   які  враховувалися  під  час  встановлення  розміру
єдиного збору  в  пунктах  пропуску  через  державний  кордон,  де
відсутні   вагові   комплекси,  та  з  транспортних  засобів,  які
виїжджають за межі України і на які  в  установленому  порядку  не
отримано  дозвіл  на  рух  або не внесено плату за проїзд. { Абзац
перший  пункту  27  із  змінами,  внесеними згідно з Постановою КМ
N 516 ( 516-2009-п ) від 21.05.2009 }

Плата за проїзд справляється в національній валюті.

28. Плата   за   проїзд  автомобільними  дорогами  загального
користування великовагового та/або великогабаритного транспортного
засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з
вагових  та/або  габаритних   параметрів   транспортного   засобу,
протяжності маршруту, кількості перевезень.

Перевізник  має право на відшкодування вантажовідправником чи
замовником   коштів,   внесених   у   рахунок   плати   за  проїзд
автомобільними  дорогами  загального  користування  великовагового
та/або   великогабаритного   транспортного   засобу.  {  Пункт  28
доповнено  абзацом згідно з Постановою КМ N 516 ( 516-2009-п ) від
21.05.2009 }

Погодження маршруту  видається після внесення в установленому
розмірі плати за проїзд.  У разі  прийняття  рішення  про  відмову
перевізника  від  проїзду за погодженим маршрутом внесена плата за
проїзд не повертається.

29. Плата за  проїзд  великовагових  та/або  великогабаритних
транспортних засобів, що використовуються для перевезення вантажів
з  метою  запобігання  чи  ліквідації  надзвичайних  ситуацій  або
наслідків   стихійного   лиха   за   узгодженими   маршрутами,  не
стягується.

30. Плата за проїзд великовагового  та/або  великогабаритного
транспортного   засобу   справляється  за  встановленими  ставками
залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь
(осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою

П = (Рзм + Рнв + Рг) х В,

де П - розмір плати за проїзд;

Рзм -    розмір   плати   за   перевищення   загальної   маси
транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь  (осі)
(за  одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1
кілометр проїзду;

Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за  висоту  +  за
ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

В - відстань перевезення, кілометрів.

Осі вважаються  здвоєними  або  строєними,  якщо відстань між
зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.

31. При  визначенні  розміру  плати  за  проїзд  транспортних
засобів  з  осьовим  сполученням  більше трьох береться до рахунку
схема,  що спричиняє більші руйнування доріг з  комбінацій  одно-,
двох- та трьохосьових сполучень,  а найбільша сума навантаження на
суміжні осі припадає на максимальну колісну формулу.

Для строєних осей з одиночними шинами  плата  за  перевищення
допустимих навантажень на вісь (осі) збільшується у два рази.

Погодження маршруту та видача дозволу на рух

32. Перевізник,  який має намір використовувати великоваговий
та/або  великогабаритний  транспортний  засіб,   зобов'язаний   не
пізніше  ніж  за три доби звернутися до уповноважених Укравтодором
підприємств із заявою про видачу погодження  маршруту.  Дозвіл  на
рух  великовагового  та/або великогабаритного транспортного засобу
видається відповідним підрозділом  МВС  після  надання  погодження
маршруту.

У заяві  про  видачу  погодження  маршруту  повинні міститися
відомості  про  характер  і  категорію  вантажу,   загальну   масу
навантаження  на  вісь  (осі),  габарити,  технічну характеристику
великовагового  та/або  великогабаритного  транспортного   засобу,
строк  перевезення  і  маршрут.  У  разі  коли  під час здійснення
габаритно-вагового контролю встановлено,  що транспортний засіб  є
великоваговим та/або великогабаритним,  до заяви додаються довідка
про  здійснення  габаритно-вагового  контролю  та  документи,   на
підставі  яких встановлюється маршрут проїзду такого транспортного
засобу з часу завантаження до часу  здійснення  габаритно-вагового
контролю.

33. З   метою   забезпечення   безпеки   руху   і  збереження
автомобільної дороги під час розроблення  маршруту  великовагового
та/або  великогабаритного  транспортного  засобу беруться до уваги
стан дорожнього  покриття,  сезонні  природно-кліматичні  фактори,
несуча спроможність і габарити штучних споруд.

34. У  разі  затримки  або відміни руху великовагового та/або
великогабаритного  транспортного   засобу   з   будь-яких   причин
(погодно-кліматичні умови, несправність транспортного засобу тощо)
перевізник не  менш  як  за  добу  до  дати  початку  перевезення,
визначеної  у  погодженні  маршруту такого засобу,  звертається до
відповідних  підрозділів   МВС   та   уповноважених   Укравтодором
підприємств, якими було надано погодження маршруту та дозвіл, щодо
перенесення строку.  За відсутності такого звернення  або  у  разі
пропущення  встановленого  для  звернення  строку  вважається,  що
великоваговий та/або великогабаритний транспортний засіб  здійснив
проїзд,  погодження  використане,  а плата за проїзд сплачена і не
підлягає поверненню.

35. Рух великовагових  та/або  великогабаритних  транспортних
засобів  може  бути  тимчасово  обмежено  або  заборонено  у  разі
настання погодно-кліматичних  умов,  за  яких  експлуатація  таких
транспортних   засобів  може  призвести  до  значного  пошкодження
автомобільних доріг або негативно  позначитися  на  безпеці  руху.
Можуть    також   встановлюватися   сезонні   обмеження   на   рух
великовагових  та/або  великогабаритних  транспортних  засобів  за
певними  маршрутами  чи на окремих ділянках автомобільних доріг за
такими маршрутами, про що Укравтодор повинен своєчасно інформувати
перевізників через засоби масової інформації або шляхом розміщення
відповідної інформації на визначеній веб-сторінці в Інтернет.

36. Послуги    з    розроблення     оптимального     маршруту
великовагового   та/або  великогабаритного  транспортного  засобу,
проекту перевезення,  проведення обстеження маршруту,  дослідження
стану дорожнього покриття,  інженерних споруд на маршруті, а також
проведення  у  разі  потреби  робіт   з   укріплення,   підсилення
автомобільних  доріг та інженерних споруд за маршрутом оплачуються
перевізником або уповноваженою ним особою відповідно до договорів,
укладених  з  виконавцями  таких робіт. Вартість зазначених послуг
може бути включена до вартості перевезень.
{  Пункт  36  із  змінами,  внесеними згідно з Постановою КМ N 516
( 516-2009-п ) від 21.05.2009 }

Відповідальність учасників відносин
у сфері габаритно-вагового контролю

37. Учасники відносин  у  сфері  габаритно-вагового  контролю
несуть відповідальність згідно із законодавством.

38.  Про  випадки  ухилення  водія  транспортного  засобу від
здійснення  габаритно-вагового  контролю або про факт експлуатації
великовагового  та/або  великогабаритного  транспортного  засобу з
порушенням   умов,   визначених  у  дозволі,  Укравтодор  офіційно
інформує Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті.
{  Пункт  38  в  редакції  Постанови  КМ  N 516 ( 516-2009-п ) від
21.05.2009 }

39. Відповідальність  за  збереження   великовагових   та/або
великогабаритних  транспортних  засобів,  рух яких заборонено,  за
весь  час  з  моменту  заборони  руху  до  його  відновлення  несе
перевізник, а в разі перевезення вантажу - вантажовідправник.
{  Пункт  39  в  редакції  Постанови  КМ  N 516 ( 516-2009-п ) від
21.05.2009 }

40. Відповідальність    за    збитки,    завдані   власникові
великовагового та/або великогабаритного  транспортного  засобу  чи
вантажу,  а  також  третім  особам  у  зв'язку  із  забороною руху
внаслідок невідповідності фактичної ваги вантажу даним, зазначеним
у товарно-транспортній документації, несе вантажовідправник.
{  Пункт  40  в  редакції  Постанови  КМ  N 516 ( 516-2009-п ) від
21.05.2009 }

41. Дії   або   бездіяльність   учасників  відносин  у  сфері
габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в  установленому
порядку.

42. Забороняється  перевезення  вантажів  у контейнерах,  які
завантажені з  порушенням  Міжнародної  конвенції  щодо  безпечних
контейнерів.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2007 р. N 879

СТАВКИ
плати за проїзд автомобільними дорогами
загального користування транспортних засобів
та інших самохідних машин і механізмів,
вагові та/або габаритні параметри
яких перевищують нормативні

------------------------------------------------------------------
|Вид транспортного засобу|     Параметри     |  Ставка плати за  |
|                        |                   |  кожен кілометр   |
|                        |                   |  відстані, євро   |
|------------------------+-------------------+-------------------|
|1. |Великовагові        |від 38 до 40 тонн  |        0,02       |
|   |транспортні засоби  |включно            |                   |
|   |(за загальну масу)  |-------------------+-------------------|
|   |                    |від 40 до 44 тонн  |        0,1        |
|   |                    |включно            |                   |
|   |                    |-------------------+-------------------|
|   |                    |від 44 до 52 тонн  |        0,2        |
|   |                    |включно            |                   |
|   |                    |-------------------+-------------------|
|   |                    |від 52 до 60 тонн  |        0,27       |
|   |                    |включно            |                   |
|   |                    |-------------------+-------------------|
|   |                    |понад 60 тонн за   |        0,78       |
|   |                    |кожні наступні     |                   |
|   |                    |10 тонн            |                   |
|---+--------------------+-------------------+-------------------|
|2. |Великовагові        |до 5 відсотків     |        0,05       |
|   |транспортні засоби з|включно            |                   |
|   |перевищенням        |-------------------+-------------------|
|   |допустимих осьових  |від 5 до 10        |        0,1        |
|   |навантажень         |відсотків включно  |                   |
|   |                    |-------------------+-------------------|
|   |                    |від 10 до 20       |        0,27       |
|   |                    |відсотків включно  |                   |
|   |                    |-------------------+-------------------|
|   |                    |понад 20 відсотків |        0,15       |
|   |                    |за кожні наступні  |                   |
|   |                    |5 відсотків        |                   |
|---+--------------------+-------------------+-------------------|
|3. |Великогабаритні     |за кожний параметр |        0,03       |
|   |транспортні засоби з|                   |                   |
|   |перевищенням        |                   |                   |
|   |установленої ширини,|                   |                   |
|   |висоти, довжини     |                   |                   |
------------------------------------------------------------------

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2007 р. N 879

ПОРЯДОК
тимчасового обмеження або заборони руху
транспортних засобів та інших самохідних машин
і механізмів на окремих ділянках автомобільних
доріг загального користування

Загальна частина

1. Цей Порядок визначає дії підрозділів МВС,  підпорядкованих
Укравтодору  служб  автомобільних  доріг  в  Автономній Республіці
Крим, областях та м. Севастополі або уповноважених ним підприємств
та  організацій (далі - дорожні підприємства) у разі виникнення на
окремих ділянках автомобільних доріг загального користування умов,
що  створюють загрозу безпеці дорожнього руху або можуть призвести
до пошкодження та руйнування автомобільних доріг.

2. Умовами,  за яких створюється загроза  безпеці  дорожнього
руху  або можуть бути пошкоджені та зруйновані автомобільні дороги
(далі - небезпечні умови), є:

природні явища (повінь,  каменепад,  землетрус,  зсув ґрунту,
селеві потоки тощо);

несприятливі погодні   умови   (ожеледь,  ожеледиця,  сильний
снігопад,  вітер,  який спричиняє утворення снігових переметів  на
проїзній частині, спека тощо);

перезволоження ґрунту,  внаслідок якого конструкція земляного
полотна дороги втрачає несучу здатність;

підвищена температура  повітря,  внаслідок  якої  конструкція
дорожнього  одягу  під  впливом  динамічних навантажень може різко
втрачати несучу здатність;

деформація покриття (колійність,  осідання  тощо),  земляного
полотна, елементів штучних споруд;

затори в дорожньому русі;

дорожньо-транспортні пригоди.

3. Обмеження   або   заборона   руху   на   окремих  ділянках
автомобільних  доріг  загального  користування  (далі  -   ділянки
автомобільних  доріг) встановлюються відповідно до Законів України
"Про дорожній рух" ( 3353-12 ) та "Про міліцію" ( 565-12 ).

Дії підрозділів МВС і дорожніх
підприємств у разі виникнення небезпечних
умов на ділянках автомобільних доріг

4. У разі надходження інформації про  виникнення  небезпечних
умов  на  ділянці автомобільної дороги відповідні підрозділи МВС і
дорожні підприємства,  що обслуговують зазначену ділянку, вживають
заходів   для   перевірки   інформації,   повідомляють  відповідні
підрозділи МВС  в  Автономній  Республіці  Крим,  областях  та  м.
Севастополі  і  служби автомобільних доріг в Автономній Республіці
Крим,  областях та  м.  Севастополі,  які  приймають  рішення  про
обмеження або заборону руху на такій ділянці відповідних категорій
транспортних засобів,  підрозділи МНС,  органи  виконавчої  влади,
органи місцевого самоврядування та інші заінтересовані органи.

5. Працівники  дорожнього підприємства залежно від прийнятого
рішення (обмеження або заборона руху,  організація  об'їзду  тощо)
негайно облаштовують ділянку автомобільної дороги, на якій виникли
небезпечні умови,  технічними засобами організації дорожнього руху
згідно   з  установленими  вимогами  та  забезпечують  їх  належне
утримання. Дорожні знаки та технічні засоби організації дорожнього
руху,   які   використовуються   при  цьому,  повинні  відповідати
встановленим вимогам.

6. У  разі  неможливості   негайного   облаштування   ділянки
автомобільної дороги, на якій виникли небезпечні умови, технічними
засобами   організації   дорожнього   руху   для   її   позначення
використовуються штатні засоби,  а також підручні матеріали, якими
укомплектовано патрульні автомобілі МВС.  При цьому на  зазначеній
ділянці  до  моменту  облаштування її всіма необхідними технічними
засобами організації  дорожнього  руху  несуть  службу  працівники
відповідних підрозділів МВС.

7. Про виникнення на ділянках автомобільних доріг небезпечних
умов,  унаслідок яких рух  транспортних  засобів  обмежується  або
забороняється  більш  як  на годину,  служби автомобільних доріг в
Автономній   Республіці   Крим,   областях   та   м.   Севастополі
повідомляють   керівництву   Укравтодору   та   місцевим   органам
самоврядування,  а  відповідні   підрозділи   МВС   в   Автономній
Республіці  Крим,  областях та м.  Севастополі - Державтоінспекції
МВС.

Про обмеження або припинення  руху  транспортних  засобів  на
автомобільних дорогах державного значення Укравтодор інформує МНС,
МВС та Мінтрансзв'язку.

Обмеження або заборона руху на
ділянках автомобільних доріг, де
виникли небезпечні умови

8. У разі коли небезпечні умови або робота  з  ліквідації  їх
наслідків  триватимуть  більше  доби,  рішення  про  обмеження або
заборону  руху  на  цій  ділянці  приймається  керівником   служби
автомобільних доріг  в  Автономній  Республіці  Крим,  областях та
м. Севастополі за погодженням з відповідними  підрозділами  МВС  в
Автономній  Республіці Крим,  областях та м.  Севастополі,  про що
повідомляються відповідно до Закону  України  "Про  дорожній  рух"
( 3353-12  )  місцеві  органи  виконавчої влади,  органи місцевого
самоврядування та МВС.

Одночасно дорожні підприємства і відповідні підрозділи МВС із
залученням   у   разі   потреби   представників  місцевих  органів
виконавчої влади та органів місцевого самоврядування обстежують та
визначають  можливі  маршрути об'їзду.  За результатами обстеження
складається відповідний акт та у разі  потреби  вживаються  заходи
для приведення доріг,  якими будуть проходити маршрути об'їзду,  в
належний технічний стан.

При цьому служби автомобільних доріг в Автономній  Республіці
Крим,   областях   та   м.   Севастополі   розробляють   згідно  з
установленими вимогами індивідуальні схеми організації  дорожнього
руху,   які   погоджуються  з  відповідними  підрозділами  МВС  та
затверджуються місцевими органами виконавчої влади в установленому
порядку.

9. Про  обмеження або заборону руху на ділянках автомобільних
доріг,  наявні стоянки,  що  охороняються,  і  об'єкти  дорожнього
сервісу  служби  автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим,
областях та м.  Севастополі інформують учасників дорожнього  руху,
населення  через  засоби масової інформації та шляхом установлення
відповідних  інформаційних  щитів  на  перехрестях   доріг,   біля
адміністративних  споруд дорожньо-експлуатаційних організацій та в
інших місцях зосередження транспортних засобів.

10. Режим обмеження або заборони руху може вводитися на строк
дії   небезпечних  умов,  пов'язаних  з  несприятливими  погодними
умовами,  перезволоженням ґрунту, підвищеною температурою повітря,
деформацією   покриття   (колійність,  осідання  тощо),  земляного
полотна,  елементів  штучних  споруд  та  інших   пошкоджень,   що
призводять  до  втрати  несучої здатності конструктивних елементів
автомобільних доріг.

11. Контроль за дотриманням учасниками дорожнього руху режиму
обмеження  або заборони руху на автомобільних дорогах здійснюється
працівниками відповідних підрозділів МВС шляхом патрулювання.

Контроль за   відповідністю   облаштування   таких    ділянок
технічними   засобами  організації  дорожнього  руху  здійснюється
відповідними  підрозділами  МВС  і  служб  автомобільних  доріг  в
Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі.

12. Після  відновлення  фізико-технічних характеристик дороги
або   закінчення   дії   несприятливих   умов    рух    транспорту
відновлюється.  При  цьому  технічні засоби організації дорожнього
руху,  які встановлено на період дії обмеження або заборони  руху,
негайно демонтуються відповідними дорожніми підприємствами.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2007 р. N 879

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. У  Правилах  проїзду  великогабаритних  та   великовагових
транспортних   засобів   автомобільними   дорогами,   вулицями  та
залізничними   переїздами,   затверджених   постановою    Кабінету
Міністрів  України  від  18  січня  2001  р.  N  30  ( 30-2001-п )
(Офіційний вісник України,  2001 р.,  N 3,  ст. 75; 2002 р., N 16,
ст. 865, N 40, ст. 1860):

1) доповнити пункт 4 абзацом такого змісту:

"Допускається перевищення  вагових параметрів над визначеними
у пункті 22.5 Правил  дорожнього  руху  на  2  відсотки  (величина
похибки) без оформлення відповідного дозволу та плати за проїзд.";

2) пункт 9 викласти в такій редакції:

"9. У  разі  коли  маршрут  великогабаритних та великовагових
транспортних засобів (далі  -  маршрут)  проходить  автомобільними
дорогами  загального  користування  кількох областей та Автономної
Республіки  Крим,  перевізник   зобов'язаний   погодити   його   з
Укравтодором  або уповноваженими ним підприємствами.  Якщо маршрут
не виходить за межі однієї області чи Автономної Республіки  Крим,
він погоджується з відповідним підприємством Укравтодору в області
чи Автономній Республіці Крим.".

2. У  Правилах  дорожнього  руху,   затверджених   постановою
Кабінету Міністрів   України   від   10  жовтня  2001  р.  N  1306
( 1306-2001-п  )  (Офіційний  вісник  України,  2001  р.,  N   41,
ст. 1852;  2005 р.,  N 2,  ст.  86, N 27, ст. 1569; 2007 р., N 14,
ст. 522):

1) доповнити пункт  1.10  після  абзацу  шістнадцятого  новим
абзацом такого змісту:

"габаритно-ваговий контроль  - перевірка габаритних і вагових
параметрів  транспортного  засобу  (в   тому   числі   механічного
транспортного засобу),  причепу і вантажу на предмет відповідності
встановленим нормам щодо габаритів (ширина,  висота  від  поверхні
дороги,   довжина   транспортного  засобу)  та  щодо  навантаження
(фактична маса,  осьове навантаження),  яка проводиться відповідно
до  встановленого  порядку  на стаціонарних або пересувних пунктах
габаритно-вагового контролю;".

У зв'язку з  цим  абзаци  сімнадцятий  -  шістдесят  дев'ятий
вважати відповідно абзацами вісімнадцятим - сімдесятим;

2) доповнити Правила пунктами 2.4-1 та 2.4-2 такого змісту:

"2.4-1. У  місці  здійснення  габаритно-вагового  контролю на
вимогу   працівника   пункту   габаритно-вагового   контролю   або
працівника   МВС   водій   вантажного  автомобіля  (в  тому  числі
механічного транспортного засобу) повинен зупинитися з дотриманням
вимог цих Правил, а також:

а) передати  для перевірки документи,  зазначені в підпунктах
"а", "б" і "г" пункту 2.1 цих Правил;

б) надати транспортний засіб та  причіп  (за  наявності)  для
вагового  та/або  габаритного  контролю відповідно до встановленої
процедури.

2.4-2. У разі виявлення під час здійснення габаритно-вагового
контролю   невідповідності  фактичних  вагових  та/або  габаритних
параметрів установленим нормам і правилам рух такого транспортного
засобу  та/або  причепу забороняється до отримання в установленому
порядку дозволу на  проїзд  автомобільними  дорогами  транспортних
засобів,   вагові   або   габаритні   параметри  яких  перевищують
нормативні, про що складається відповідний акт.".

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2007 р. N 879

ПЕРЕЛІК
актів Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова  Кабінету Міністрів України від 2 лютого 1993 р.
N 83 ( 83-93-п ) "Про порядок збору  та  використання  коштів  для
фінансування  витрат,  пов'язаних з будівництвом,  реконструкцією,
ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування"
(ЗП України, 1993 р., N 4 - 5, ст. 83).

2. Постанова  Кабінету Міністрів України від 1 червня 1993 р.
N 390 ( 390-93-п ) "Про внесення доповнень  до  Порядку  збору  та
використання   коштів   для   фінансування  витрат,  пов'язаних  з
будівництвом,  реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних
доріг  загального користування,  затвердженого постановою Кабінету
Міністрів України від 2 лютого 1993 р. N 83" (ЗП України, 1993 р.,
N 11, ст. 225).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1993 р.
N 1063 ( 1063-93-п )  "Про  внесення  змін  до  Порядку  збору  та
використання   коштів   для   фінансування  витрат,  пов'язаних  з
будівництвом,  реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних
доріг  загального користування,  затвердженого постановою Кабінету
Міністрів України від 2 лютого 1993 р. N 83" (ЗП України, 1994 р.,
N 4, ст. 104).

4. Постанова  Кабінету Міністрів України від 4 червня 1994 р.
N 367 ( 367-94-п ) "Про внесення змін  і  доповнень  до  постанови
Кабінету Міністрів України від 2 лютого 1993 р. N 83" (ЗП України,
1994 р., N 10, ст. 237).

5. Розпорядження Кабінету Міністрів України  від  22  вересня
1994 р. N 693 ( 693-94-р ).

6. Пункт 1 змін, які вносяться до деяких рішень Уряду України
щодо  будівництва,  ремонту  та  утримання  автомобільних   доріг,
затверджених  постановою  Кабінету Міністрів України від 9 березня
1995 р. N 168 ( 168-95-п ) (ЗП України, 1995 р., N 5, ст. 133).

7. Постанова Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 р.
N  1162 ( 1162-99-п ) "Про внесення доповнення до Порядку збору та
використання  коштів  для  фінансування   витрат,   пов'язаних   з
будівництвом,  реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних
доріг загального користування" (Офіційний вісник України, 1999 р.,
N 26, ст. 1240).

8. Постанова  Кабінету  Міністрів  України  від  29 листопада
1999 р.  N 2170 ( 2170-99-п ) "Про внесення доповнення до  Порядку
збору та використання коштів для фінансування витрат, пов'язаних з
будівництвом,  реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних
доріг загального користування" (Офіційний вісник України, 1999 р.,
N 48, ст. 2365).

9. Пункт 1 змін,  що вносяться до постанов Кабінету Міністрів
України, затверджених  постановою  Кабінету  Міністрів України від
28 грудня 2001  р.  N  1804  (  1804-2001-п  )  (Офіційний  вісник
України, 2002 р., N 1, ст. 22).

Публікації документа
Урядовий кур'єр від 11.07.2007 — № 121
Офіційний вісник України від 13.07.2007 — 2007 р., № 48, стор. 51, стаття 1978, код акту 40291/2007

Инструкция по составлению иска в суд

среда, 31 июля, 2013 - 09

К открытому бою на большой дороге против инспектора ДПС ГАИ водитель в большинстве случаев не достаточно подготовлен. Это и не удивительно, ведь обученный, снаряженный и проинструктированный инспектор к встрече готовится заранее, тщательно выбирает место, планирует ход разговора, иногда заблаговременно заполняет документы, ему впоследствии остается лишь вписать данные водителя. Водитель же не знает ни место, где произойдет встреча, ни тему разговора, состоится ли такая встреча вообще, да и помимо инспектора ему есть о чем думать за рулем.

В результате случается, что водитель из очередной поездки привозит домой протокол, а то и постановление о привлечении к административной ответственности. Кто-то пойдет платить, ежели сочтет постановление обоснованным, а кто попытается опротестовать решение в судебном порядке или посредством жалобы вышестоящему органу (должностному лицу).

Сроки для опротестования ограничены, а эмоциональное состояние зачастую не позволяет непредвзято подойти к данному вопросу, поэтому существует необходимость описать алгоритм написания иска в суд. Вряд ли существует единый образец или, собственно, требования к оформлению иска. Приведенный вариант тоже не претендует на правду в последней инстанции – это всего лишь макет или отправная точка для полета творческой мысли. Не забывайте, Вы можете сделать лучше!

Прежде, чем приступить к составлению иска, нужно как следует подготовиться – собрать и изучить материалы, относящиеся к делу, просмотреть соответствующие нормативные документы для аргументации своей невиновности. Такими документами могут быть: Постановление по делу об административном правонарушении, Протокол о правонарушении, фотографии с места события, видеоматериалы, схемы, фрагменты карты, Правила дорожного движения, государственные стандарты, Кодекс Украины об административных правонарушениях (КУпАП), Кодекс административного  судопроизводства Украины (КАСУ) и др.

Затем следует набросать план, по которому будет составлен иск. В общем виде в нем будут содержаться следующие пункты:

1. Адресат.

2. Истец.

3. Ответчик.

4. Название документа

5. Что произошло.

6. Почему произошло.

7. Причина для написания иска.

8. Как произошло.

9. Обоснования отсутствия нарушений.

10. Трактования НД.

11. Процедурные нарушения инспектора.

12. Процедурное обоснование для иска.

13. Челобитная.

14. Приложения.

Разберем каждый пункт по - отдельности. Примеры приведены на украинском языке, потому как он в Украине государственный, но в принципе ничто не мешает писать на любом другом языке.

1. Адресат:

Суд выбирается по месту регистрации истца или по месту нахождения ответчика. Логично ориентироваться под свое место жительства, если оно территориально ближе места расположения ответчика. В целом, нужно ориентироваться на ч. 2 ст.19 КАСУ, где более подробно расписано, кем решаются административные споры. Может случиться, что место проживания и место работы отличаются, в таком случае можно подать иск по месту работы при условии предоставления соответствующей справки.

Предположим, истец проживает в Святошинском районе г. Киева. На официальном сайте Судебная власть Украины можно найти адрес соответствующего суда.

До Святошинського районного суду в м.Києві

03148, м. Київ, вул. Я.Коласа, 27а

2. Истец:

Обращения без указания места проживания или не подписанные автором, а равно если невозможно установить авторство, не рассматриваются, потому надлежит указать свои фамилию, имя и отчество, адрес, телефон и другие средства связи если имеются. Вот как может выглядеть обратный адрес.

Позивач: Петренко Петро Петрович

01001, м.Київ, вул. Леніна, 5

тел. 055-555-55-55

3. Ответчик:

Ответчиком может быть любое лицо или группа лиц, а также организация, в которой они работают. Обычно в качестве ответчика выступает инспектор, вынесший постановление. Как минимум, по той простой причине, что он обязан внести в нее свои данные. Важно дословно указать нижеследующие слова: “ответчик”, “должностное лицо”, “адрес работы”.

Необходимо обратить внимание, что в августе 2011 года отделения ДПС ГАИ переподчинены райотделам, потому доподлинно неизвестно, как сейчас звучат должности инспекторов. В примере должность ответчика написана наугад.

Відповідач: посадова особа – інспектор дорожньо-патрульної служби взводу дорожньо-патрульної служби відділу ДАІ Голосіївського району РВ МВС України в місті Києві

прапорщик міліції Іванов Іван Іванович

Адреса роботи: 02002, м. Київ, вул. Сталіна, 3

Тел: 044 222-22-22, 044 333-33-33

044 444-44-44, 044 555-55-55

4. Название документа:

Поскольку речь идет об обращении в суд для защиты прав, свобод и интересов, то согласно ст.3 Кодекса административного судопроизводства Украины такой документ называется административным иском. Можно, но не обязательно, указать, почему этот иск подлежит рассмотрению в суде.

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ.

Цей позов підлягає розгляду у судах на підставі ст.288 ч.3 КУпАП, яка прямо передбачає право особи оскаржити до районного (прирівненого до нього) суду постанову органів державної влади та посадових осіб, до яких належать і органи ДАІ та їх посадові особи.

5. Что произошло:

Начинать следует с описания опротестовываемого документа, коим согласно ст. 287 КУпАП является постановление. Необходимые данные для этого абзаца находятся в самом постановлении, из которого эти данные следует вносить дословно, вплоть до ошибок. Повторюсь, не нужно ничего придумывать, необходимо и достаточно переписать так, как написано в постановлении. Впоследствии все найденные ошибки можно и нужно указать.

Постановою серії АА №222222 в справі про адміністративне правопорушення ІДПС Голосіївського ВДАІ м. Києва пр-ка м-ції Іванова І.І. 31.12.2011 року на мене було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 111 грн. за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

6. Почему произошло:

Постановление само по себе ниоткуда не возникает, ему предшествует протокол. Аналогично предыдущему абзацу, данные нужно вносить в строгом соответствии с имеющимися в протоколе, с теми же ошибками, если таковые имеются.

Постанова серії АА №222222 від 31.12.2011 року ухвалена на підставі Протоколу серії АА №111111 від 31.12.2011р., складеного ІДПС Голосіївського ВДАІ м. Києва пр-ком м-ції Івановим І.І, про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.122 КУпАП, а саме порушення пункту 1.4 Правил дорожнього руху.

7. Причина для написания иска:

Это стандартная фраза для перехода от вступления к сути вопроса.

Вважаю, що Постанова серії АА №111111 від 31.12.2011р. про накладання штрафу в сумі 111 грн. за правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ухвалена незаконно і необґрунтовано та підлягає скасуванню з наведених нижче підстав.

8. Как произошло:

В этот абзац нужно переписать текст из протокола до слов “чим порушив п 1.4 ПДР“, которые для целей этого абзаца не нужны. Если в протокол внесены заведомо ложные показания и тому есть документальное подтверждение, тогда этот текст может отличаться от имеющегося в протоколе.

Я, Петренко Петро Петрович (Позивач), керуючи автомобілем Бентлі, державний номер АА0000АА, на перехресті вулиць Пушкіна та Дантеса в м. Києві зупинився на дозволений сигнал світлофору.

9. Обоснования отсутствия нарушений:

Очевидно, что для заполнения этого пункта ограничений нет и быть не может, потому как это и есть основная часть иска. Тем не менее, некоторые рекомендации не помешают. Так, обоснования можно разбить на несколько частей:, отдельно описав произошедшее с разных ракурсов:

- почему и как правила были соблюдены со ссылками на пункты этих правил;

- почему правила не были нарушены со ссылками на применимые пункты правил, нормативов и статьи законов;

- произвести сравнение приведенных выше соображений с предположением правоты инспектора.

На виконання вимог п.2.3 я зупинився на дозволений сигнал світлофора з забезпеченням безпеки дорожнього руху згідно п.1.5 Правил дорожнього руху.

На зазначеному перехресті встановлено світлофор транспортний з сигналами червоного, жовтого та зеленого кольору відповідно до п.8.7.3 ПДР. Проїхати на дозволений сигнал світлофору не мав можливості, оскількийого встановлено з порушенням п.7.4 ДСТУ 4092-2002 (світлофори типу 3 не застосовуються без світлофорів типу 1), також зазначене перехрестя облаштоване з порушенням ст.ст.22-25, 27, 38 Закону України “Про дорожній рух”.

Якби я дійсно порушив п.1.4 Правил дорожнього руху, то мені довелося б зупинитися поза межами розмітки 1.12 (стоп-лінія). про що було б зроблено запис у протоколі. Такого запису нема ні в Протоколі серії АА №111111 від 31.12.2011р., ні Постанові серії АА №222222 від 31.12.2011р, а також таких свідчень не залучено до матеріалів справи, що свідчить про виконання мною вимог Правил дорожнього руху.

10. Трактования НД:

К своему видению вопроса переходим посредством такой фразы:

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Дальше можно приступить непосредственно к трактованию правил, нормативов, законов и других НПА в своих целях. Ограничений, как таковых, нет и быть не может.

Я не мав наміру порушувати Правила дорожнього руху, але невідповідність світлофора вимогам ДСТУ 4092-2002 не дозволила мені виконати приписи п.1.5 Правил дорожнього руху. Таким чином, в моїх діях немає вини ні в формі умислу, ні в формі необережності, та вони не утворюють складу адміністративного правопорушення.

11. Процедурные нарушения инспектора:

После обоснования своей невиновности, нужно указать все нарушения, допущенные инспектором. Вот некоторые из наиболее часто встречающихся нарушений

Крім того, при складанні Протоколу серії Протоколу серії АА №111111 та Постанови серії АА №222222 про адміністративне правопорушення Відповідачем були порушені вимоги чинного законодавства, а саме:

– Відповідач в Постанові серії АА №222222 про адміністративне правопорушення не вказав найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, чим порушив ст.283 КУпАП. Крім того, Відповідач вказав неіснуючу посаду органу (посадової особи), який виніс постанову, чим порушив ст.7 КУпАП;

– Відповідач виніс Постанову серії АА №222222 про адміністративне правопорушення одразу після складання Протоколу серії АА №111111 без надання мені можливості ознайомитися з матеріалами справи, надати пояснення і докази та заявити клопотання, чим порушив ст. 268 КУпАП;

– Відповідач не з’ясував обставин справи, чим порушив ст. 280 КУпАП, та заніс до Протоколу серії АА №111111 неправдиві відомості – я начебто не повідомив про місце роботи – що свідчить про формальний підхід Відповідача до виконання службових обов’язків та порушення ним ст. 256 КУпАП

– Відповідач позбавив мене можливості скористатися правами, визначеними ст.268 КУпАП, а саме – на виконання ч.2 ст.ЗЗ. ч.1 ст.268, ст.280 КУпАП мною було подане клопотання про перенесення розгляду справи про адміністративне правопорушення не менш, ніж на три доби, з метою подання відповідних матеріалів для повного і об’єктивного з’ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Відповідач клопотання прийняв, про що свідчить запис в Протоколі серії АА №111111, але розгляд справи не переніс, оскільки постанову серії АА №222222 про адміністративне правопорушення виніс заздалегідь, чим порушив ст. 7 КУпАП.

12. Процедурное обоснование для иска:

Обосновывать прошения необходимо с тем, чтобы нерадивый чиновник не нашел повод в прошении отказать.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 287-289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 6, 17, 18, 19 та ст.104–106 Кодексу адміністративного судочинства,

ПРОШУ:

13. Челобитная:

Прошения зависят от пожеланий истца. Важно не забыть попросить отменить постановление.

Скасувати Постанову серії АА №222222 від 31.12.2011р. про накладення штрафу в розмірі 111 грн. на Петренко Петра Петровича за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП.

Можно также потребовать признать действия инспектора неправомерными или истребовать выплату ущерба, но в этом случае ГАИ заставит инспектора (ответчика) явиться в суд или пришлет защитника, что уменьшит шансы на победу в суде. Лучше сначала отменить постановление, а затем подать еще один иск с изощренными прошениями на основании предыдущего решения суда. Помимо прочего, в нем можно будет смело потребовать признать действия инспектора противоправными.

14. Приложения:

В приложениях необходимо указать все материалы, относящиеся к делу. Количество экземпляров зависит от количества участников процесса. Если ответчик один, тогда участников в процессе три: истец, ответчик и суд. Экземпляры истца (оригиналы) остаются у истца, оригинал иска направляется в суд, поэтому у истца остается копия. Таким образом, если ответчик один, в суд отправляется по два экземпляра документов.

Найти реквизиты и рассчитать сумму судового сбора можно на официальном портале Судебная власть Украины

Додатки:

1. Копія адміністративного позову;

2. Копія Постанови про адміністративне правопорушення серії АА №222222 від 31.12.2011р. (2 примірники);

3. Копія Протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №111111 від 31.12.2011р. (2 примірники);

4. Фотографії зазначеної ділянки дороги на 2 аркушах (2 примірники);

5. Фрагмент карти … (2 примірники);

6. Квитанція про сплату судового збору.

ВАЖНО: необходимо указать дату написания иска и подписать его, потому как анонимки не принимаются.

В результате должен получиться вот такой иск.

aktivist.in.ua

Страницы

Яндекс.Метрика

Сейчас на сайте

Пользователей онлайн: 0.

Контакты

Вы можете связаться с нами используя следующие номера телефонов.